Naujienų srautas

Kultūra2014.08.08 13:29

Klaipėdą sudrebins kalvių kūjai

Savaitgalį Klaipėdą drebins kalvių kūjai. Aštuntą kartą Lietuvos kalviai rinksis į tarptautinį kalvystės plenerą „Keturi vėjai 2014-ieji“.

Savaitgalį Klaipėdą drebins kalvių kūjai. Aštuntą kartą Lietuvos kalviai rinksis į tarptautinį kalvystės plenerą „Keturi vėjai 2014-ieji“.

Prie išlikusio elingo Klaipėdos Kruizinių laivų terminale sumontuotose atvirose kalvių dirbtuvėse degs ne tik tikri žaizdrai, senovinės dumplės pūs orą liepsnai, o priekalai skambės nuo kūjų gausybės. Iš Lietuvos ir užsienio į uostamiestį  suvažiavę kaalviai visą savaitgalį kvies miesto svečius ir gyventojus susipažinti su kalvystės aamatu, patiems jį išbandyti.

Šeštadienį po vidurdienio plenero „Keturi vėjai“ dalyviai susiburs rimtam darbui. Kalviai kals vėtrungę, tačiau ji, kaip įprasta, bus gaminama ne iš medžio, o iš metalo.

Pavakare vyks varžytuvės. Be tradicinių vinies kalimo, metalo tempimo numatomos ir naujos rungtys – meistro ir pameistrio, pasagos kalimas ir metalo kaitinimas su kniedijimu.

Po rungčių varžytis žadama pakviesti ir žiūrovus. Jie galės dalyvauti tikro kūjo, sveriančio 25 kg, iškėlimo rungtyje. Moterys galės „pagauti laimę“ mesdamos pasagą. Geriausiai pasirodžiusius žadama apdovanoti. 

Sekmadienį paaiškės, kokią vėtrungę nukalė plenero dalyviai.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi