Kultūra

2015.09.08 13:45

Mirė dirigentas S. Čepinskis

Margarita Alper, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2015.09.08 13:45

Eidamas 81 metus mirė buvęs Kauno valstybinio muzikinio teatro dirigentas, smuiko pedagogas maestro Stanislovas Čepinskis.

Eidamas 81 metus mirė buvęs Kauno valstybinio muzikinio teatro dirigentas, smuiko pedagogas maestro Stanislovas Čepinskis.

S. Čepinskis baigė Rygos konservatoriją, profesoriaus K. Bruknerio smuiko klasę. Dar būdamas muzikos mokyklos bei konservatorijos studentas, daug koncertavo kaip solistas.

Tačiau daug žadančiam smuikininkui 1961 m. Liepojoje stojus prie dirigento pulto prasidėjo kitas jo kūrybos etapas – ilgainiui dirigavimas liko jo pagrindine menine veikla.

Su teatro specifika susipažinęs dar Liepojos muzikiniame teatre, 1966 m. S. Čepinskis jau pradėjo dirbti Kauno valstybiniame muzikiniame teatre, su skirtingo braižo režisieriais yra pastatęs beveik 30 įvairaus stiliaus ir žanro veikalų. Kauno valstybiniame muzikiniame teatre S. Čepinskis dirigavo iki 1992 metų.

Vėliau savo kūrybine patirtimi dalinosi su Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Kauno fakulteto studentais, vadovavo smuiko ir kamerinio ansamblio bei styginių kvarteto klasėms, porą metų vadovavo Operos studijai, ketverius metus buvo Studentų simfoninio orkestro vadovas.

Didžiausias jo pasididžiavimas – sūnus Vilhelmas Čepinskis, Lietuvos smuiko virtuozas, jo meninių idėjų sekėjas ir puoselėtojas.

S. Čepinskis pašarvotas Kaune, Šv. Antano bažnyčios ketvirtojoje šarvojimo salėje. Laidotuvės rugpjūčio 9 d. 11 valandą Karmėlavos kapinėse.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.