Kultūra

2015.09.08 13:45

Festivalis „Roko naktys“ iš Varėnos perkeliamas į Zarasus

LRT.lt 2015.09.08 13:45

Trečiadienį legendinio festivalio „Roko naktys“ organizatoriai pranešė, kad rugpjūčio 15 – 16 dienomis jis vyks ne Varėnos Dainų slėnyje, kaip buvo skelbiama iki šiol, o Zarasuose, ežero saloje.

Trečiadienį legendinio festivalio „Roko naktys“ organizatoriai pranešė, kad rugpjūčio 15 – 16 dienomis jis vyks ne Varėnos Dainų slėnyje, kaip buvo skelbiama iki šiol, o Zarasuose, ežero saloje.

Nuo 2002-ųjų metų festivalį su pertraukomis rengiantis Algirdas Barniškis-Blėka teigė, kad  sprendimą pakeisti lokaciją daugiausiai nulėmė techniniai faktoriai. „Festivaliui „Roko naktys“ keliami aukščiausi techniniai reikalavimai.

„Jis vyksta gamtoje, tam reikia maksimaliai gerai funkcionuojančios visos komunikacijos, saugos tarnybų ir daugybės kitų dalykų. Įvertinę situaciją, galiausiai priėmėme sprendimą, kad Zarasuose „Roko naktims“ bus geriau nei Varėnoje“, – sakė A. Barniškis-Blėka.

BIX lyderis Saulius Urbonavičius-Samas spaudė organizatoriui ranką, kad jis grįžo į teisingą kelią ir vėl rengia „Roko naktis“. „Roko  naktys“ yra labai teisingas kryptinis festivalis, – sakė Samas. – Aš manau, kad rokas yra neužmušamas, nes ši muzika yra kalbanti. Ji gimsta iš vidaus, iš širdies, iš noro kažką pasakyti“.

Buvęs „Iron Maiden“ vokalistas Blaze Bayley, jau grojęs „Roko naktyse“ 2011 metais ir dabar nekantraujantis sugrįžti.  „Negaliu sulaukti „Roko naktų“ festivalio Lietuvoje. Labai geri, tiesiog beprotiški prisiminimai! Buvo fantastiška groti lietuviams“, – kalbėjo britas.

B. Bayley „Roko naktyse“ nešykštės geriausių „Iron Maiden“ kūrinių, taip pat bus dainų iš naujausio jo albumo „Soundtracks of My Life“. Šiuo metu jis rengia DVD „Live ir Praha“. Paklaustas, ar kada nors galima tikėtis DVD „Live in Lithuania“, muzikantas teigė, kad nėra priežasčių tam neįvykti.

Festivalyje „Roko naktys“, kuris rugpjūčio 15–16 dienomis vyks Zaraso ežero saloje, koncertuos Šveicarijos folk metal grupė „Eluveitie“, iš Gibraltaro kilę metalistai „Breed 77“, B.Bayley su grupe iš Jungtinės Karalystės, estų roko importas „Elephants from Neptune“, latviai „Relicseed“ ir „Laime Pilniga“, o taip pat – visi geriausi Lietuvos roko meistrai: „Thundertale“, „Rebelheart“, „Katedra“, Jeronimas Milius ir „Soul Stealer“, Česlovas Gabalis ir „Minor Modesty“, BIX, „Siela“, SBS, AC/DC Tribute.lt ir kt.

Jų gerbėjų lauks ne tik mėgiama muzika, bet ir įvairios pramogos: festivalyje bus galima įsiverti auskarus, pasidaryti laikinų tautuiruočių ir rokeriškų šukuosenų, pasivėžinti „bumperbike“ atrakcione, dalyvauti aklame pasimatyme, pasilinksminti su vandens šautuvais. 

Zarasuose be problemų galios „Roko naktų“ bilietai su nurodyta Varėnos vieta. Zarasiškiai  Turizmo informacijos centre (TIC) bilietų galės įsigyti su nuolaida. O dėl pasikeitusios festivalio lokacijos norintieji grąžinti bilietus, tai galės padaryti jų įsigijimo vietose.