Kultūra

2015.09.08 13:45

Patriotiškomis „Nematomo fronto“ idėjomis užsikrečia vis daugiau žmonių

Ieva Balsiūnaitė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2015.09.08 13:45

„Nematomas frontas“ – filmas, pasakojantis istoriją apie XX amžiaus partizanus ir jų kovą dėl laisvės. Filmo idėjoms paremti organizuojama speciali akcija, per kurią kiekvienas norintis gali pasipuošti specialia juostele – pagarbos, laisvės ir atminimo simboliu.

„Nematomas frontas“ – filmas, pasakojantis istoriją apie XX amžiaus partizanus ir jų kovą dėl laisvės. Filmo idėjoms paremti organizuojama speciali akcija, per kurią kiekvienas norintis gali pasipuošti specialia juostele – pagarbos, laisvės ir atminimo simboliu.

Rugpjūčio 15 d. didžiuosius ekranus išvys filmas „Nematomas frontas“, skirtas istoriniams XX amžiaus įvykiams bei žmonėms atminti. Filme pasakojama istorija apie „miško brolius“ – partizanus, kurie kovojo ir žuvo dėl Lietuvos laisvės.

„Kuomet „Kino pavasaryje“ buvo rodomas šis filmas, jis laimėjo žiūrovų simpatijų prizą. Mums tai buvo didelis įkvėpimas ir, pamatę žmonių, kurie sėdi iki galo, pasižiūri ir su ašaromis akyse palydi paskutinį titrą, reakciją, nusprendėm, kad šis filmas yra vertas, kad jį pamatytų kuo daugiau žmonių“, – teigė  festivalio „Kino pavasaris“ vykdomasis direktorius Algirdas Ramaška.

Filmui ir jo idėjoms paremti organizuojama speciali akcija, per kurią dalijamos juostelės su miško simbolika. Tai – pagarbos, meilės ir atminimo ženklas.

„Nusprendėme pasigaminti tokias juosteles ir išdalinti jas žmonėms, kad jie jas nešiotų ir taip simboliškai parodytų savo padėką, pagarbą tiem tėvams, seneliams, kurie žuvo kovodami už mūsų laisvę. Ir, manau, kad tai yra kiekvieno iš mūsų pareiga – jausti tą pagarbą, kad mes galime dabar laisvai gyventi, laisvai kalbėti, mylėti, keliauti ir išreikšti save“, – pasakojo festivalio „Kino pavasaris“ vykdomasis direktorius A. Ramaška.

A. Ramaška pasakoja, kad vos prasidėjusi akcija sulaukė didžiulio populiarumo. Kino centrus bei festivalio „Kino pavasaris“ biurą užplūdo šimtai žmonių, norinčių gauti juostelę.

„Iš pradžių pagaminome 10 tūkstančių vienetų juostelių ir per savaitę ar dvi beveik jau 9 tūkstančių jų nebeliko. Žmonės labai noriai jas išsinešė ir nešioja. Ir labai malonu einant gatve matyti žmogų, dėvintį šią juostelę“, – teigė A. Ramaška.

Akcija vykdoma ir socialiniuose tinkluose. Dalyviai kviečiami fotografuotis su „Nematomo fronto“ juostelėmis, skelbti nuotraukas asmeniniuose profiliuose ir taip parodyti pagarbą praeičiai. Akcijos ambasadoriais tapo žymūs Lietuvos žmonės.

„Labai džiaugiuosi, kad išeis toks filmas, smagu, kad daug žmonių šias juosteles užsideda ne vien tik siedami jas su filmu, bet siedami jas su pagarba ir atminimu visiems tiems, kurie žuvo kovose už laisvę“, – kalbėjo grupės „G&G Sindikatas“ narys Gabrielius Liaudanskas-Svaras.

G. Liaudanskas pabrėžia, kad kiekvienas, nešiojantis juostelę, deklaruoja tai, kad Lietuvos istorija jam yra svarbi, nori kurti gražią ir garbingų žodžių vertą Lietuvą.

„Man filmas yra labai svarbus, bet ši juostelė asocijuojasi ne tiek su filmu, nes filmas yra tik taškelis laike, tik tam tikras momentas, fragmentas gyvenime. O juostelę deduosi kaip atminimą už visus gyvenimus, už visus darbus, už visas kovas, už visus žodžius, mintis, kurie buvo, yra ir bus padaryti dėl Lietuvos. Man tai su tuo asocijuojasi ir aš noriu būti to dalis“, – tikino G. Liaudanskas-Svaras.

„Nematomo fronto“ juostelių akcijos organizatoriai teigia, kad ši iniciatyva neturi pabaigos termino. Ją vykdys tol, kol žmonės norės nešioti šį pagarbos, laisvės ir meilės simbolį.