Kultūra

2015.09.08 13:45

Festivalyje „Muzikinis rugpjūtis pajūryje“ karaliaus operetė

Asta Kažukauskienė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2015.09.08 13:45

Pajūryje prasidėjo Klaipėdos muzikinio teatro rengiamas tarptautinis festivalis „Muzikinis rugpjūtis pajūryje“. Šiemet jis – lyg operetės šventė.

Pajūryje prasidėjo Klaipėdos muzikinio teatro rengiamas tarptautinis festivalis „Muzikinis rugpjūtis pajūryje“. Šiemet jis – lyg operetės šventė.

Septynioliktą kartą rengiamas „Muzikinis rugpjūtis pajūryje“ tradiciškai vyks visą mėnesį. Klaipėdoje, Palangoje, Nidoje, Juodkrantėje, Smiltynėje bus parodyta 16 programų. Visose šiemet karaliaus operetė, nes festivalis skiriamas jo įkūrėjo, dirigento Stasio Domarko 75-erių metų jubiliejui paminėti.

Maestro biografijoje operetė visada užėmė išskirtinę vietą. Pasak S. Domarko, publika šį lengvą, žaismingą, lyg į vaikystės pasakas nukeliantį žanrą labai mėgsta visoje Europoje.

„Suaugę žmonės ateina į tą vaikystės pasakų pasaulį ir valandą ar dvi, kiek tęsiasi operetė, su ta pasaka pabūna. Išeina laimingi, patenkinti, kad sugrįžo į jaunystę, vaikystę, į princesių ir princų gražų pasaulį“, – teigia dirigentas.

Festivalio koncertinėse programose pasirodys solistai iš Klaipėdos, Vilniaus ir Kauno teatrų, šeši atlikėjai iš Italijos, Rumunijos, Čekijos, Baltarusijos, Ukrainos ir Rusijos. Keli spektakliai vyks po atviru dangumi, o festivalį baigs premjera – Imre Kalmano operetė „Misteris X“. Spektaklio režisierė sako, kad jis bus šiuolaikiškas, tačiau ne kostiumais ar scenografija.

„Jeigu tradicinį Misterį X visi atsimena kaip tragiško likimo cirko artistą, tai mes bandysime daugiau išryškinti žmones, kurie yra aplink. Misteris X tiesiog yra aplinkybių auka, žmogus, kuris yra tikras“, – sako režisierė Rūta Bunikytė.

Pirmą kartą per festivalio istoriją jo rengėjai žmones kvies ne tik žiūrėti profesionalių artistų pasirodymų, bet ir kelioms minutėms patiems tapti simfoninio orkestro dirigentais.

„Teatro orkestro styginių grupė tiesiog dienos metu pajūrio miestuose, likus iki koncerto „Meilės laiškai“ maždaug porai valandų, atliks kūrinius diriguojant praeiviams“, – teigia Klaipėdos muzikinio teatro vadovas Ramūnas Kaubrys.

Interaktyvi akcija „Diriguok mums“ vyks Palangoje, Nidoje ir Klaipėdoje.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.