Kultūra

2015.09.08 13:45

Gitaristas E. Izmailovas politikams siūlo muzikuoti

Jūratė Anilionytė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2015.09.08 13:45

Lietuvoje viešintis Ukrainos gitaristas Enveras Izmailovas politikus kviečia vienyti žmones ir baigti karą Ukrainoje, nes jame laimėtojų esą nebus.

Lietuvoje viešintis Ukrainos gitaristas Enveras Izmailovas politikus kviečia vienyti žmones ir baigti karą Ukrainoje, nes jame laimėtojų esą nebus.

Ferganoje, Uzbekijoje, gimęs E. Izmailovas šiuo metu gyvena Rusijos aneksuotame Kryme – į protėvių totorių žemę jis grįžo prieš kelis dešimtmečius.

Nuo 15 metų gitara grojantis E. Izmailovas ir politikams siūlo muzikuoti – sako esąs tikras, kad muzika išgelbės pasaulį, nes joje yra harmonija, turinys ir nerasi apgavysčių.

„Tai ir yra politika, kai susilieja skirtingi stiliai ir gimsta nuostabus kūrinys. Todėl politikams reikia vienytis, vienyti tautas ir sustabdyti visą tą purvą. Nes karas palies kiekvieną iš mūsų. Kuo ilgiau tęsiasi priešprieša, tuo giliau klimpstame šiame viską naikinančiame kare“, – teigia E. Izmailovas.

Mieliau apie muziką nei apie politiką kalbantis gitaristas grojo trijuose „Kaunas Jazz“ festivaliuose. Dar jaunystėje jis pradėjo groti unikalia „jazz tapping“ technika, iki tol net negirdėjęs panašiai grojančio amerikiečių gitaristo Stanley Jordano.

Savo kūriniuose E. Izmailovas jungia skirtingus muzikos stilius – džiazą, Krymo totorių, uzbekų ir Balkanų liaudies muziką bei klasiką.

„Liaudies dainos gyvuos ilgiau nei visa mūsų karta – folkloras yra nemirtingas. Liaudies dainos – tai istorija, metraštis, kiekvienoje dainoje yra mintis, pasakojanti istoriją“, – sako gitaristas.

E. Izmailovas penktadienio vakarą koncertuos „Nida Jazz maratone“, o sekmadienį – Kauno rajone, Raudondvario dvaro oranžerijoje.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba, – jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.