Kultūra

2015.09.08 13:45

„Kaunas Photo“ originaliai sugrįžta į Kauno erdves

LRT.lt2015.09.08 13:45

Rugpjūčio 7 dieną, 13 val., Kauno pilies aikštelėje bus atidaroma Tomašo Pospecho (Čekija) paroda „Pilių savininkai“, o 14 val., Čečėnijos aikštėje – Davide`o Monteleone (Italija) paroda „Ačiū“, dalyvaujant parodų organizatoriams ir Kauno miesto atstovams, rašoma pranešime spaudai.

Rugpjūčio 7 dieną, 13 val., Kauno pilies aikštelėje bus atidaroma Tomašo Pospecho (Čekija) paroda „Pilių savininkai“, o 14 val., Čečėnijos aikštėje – Davide`o Monteleone (Italija) paroda „Ačiū“, dalyvaujant parodų organizatoriams ir Kauno miesto atstovams, rašoma pranešime spaudai.

Didėjant susidomėjimui, fotomeno festivalis „Kaunas Photo“ ir toliau auga, siekia dar didesnių auditorijų.
Pirmasis festivalis 2004 m. nustebino parodomis netipiškose menu vietose: gamyklose, transporto, komercijos vietose. 2014 m. vykstantis festivalis kitaip grįžta į viešąsias Kauno miesto erdves ir kviečia į pirmąsias šiuolaikinės fotografijos parodas viešosiose miesto erdvėse. Festivalio organizatoriai tikisi, kad šiomis parodomis pavyks paįvairinti Kauno miesto pėsčiųjų zonų ir turistų lankomų vietų kultūrinį gyvenimą.

Vienuoliktasis festivalis „Kaunas Photo“ šiemet švenčia iškilių Europos fotografų  keturiasdešimtmetį, džiaugiasi jų pasiekimais ir pristato parodų ciklą „1974 Generation“ („1974-ųjų karta“). Festivalio pabaigoje bus pristatytas to paties pavadinimo fotografijų albumas, kurio tiek fotografai, tiek sudarytojai yra 1974 m. gimę iškilūs fotografijos žmonės – nuo Airijos iki Rusijos, nuo Suomijos iki Italijos.

T. Pospecho „Castle owners, Javisovice“ nuotr.

T. Pospechas gimė 1974 m. Čekijoje. Jis – vienas iš fotografų, pristačiusių savo parodą pirmojo festivalio programoje, kuris tada dar vadinosi „Kauno fotografijos dienos“. Fotografijų serija „Pilių savininkai“ kalba apie vertybių ir tradicijų perkainojimą. Fotografijos supažindina su savotišku Čekijos fenomenu: realių ir įsivaizduojamų pilių, kurios skirtos sodų, dvarų ar geležinkelio stočių puošybai, modelių gamyba.

Nors D. Monteleone gimė (1974 m.) ir augo Italijoje, jo šaknys yra Rusijoje, todėl suprantama, kodėl jo fotografijų serija vadinasi „Spasibo“ („Ačiū“). Autorius keliauja po Kaukazą nuo 2001 m. ir yra gerai susipažinęs su šiuo regionu. Darbų serijoje „Ačiū“ – slegiantys, įtampos kupini vaizdai susipina su optimistiškomis naujosios Čečėnijos gyvenimo akimirkomis – religinėmis šventėmis, sporto varžybomis, vestuvių ceremonijomis.

D. Monteleone „Spasibo“ nuotr.

Didžioji dalis Festivalio „Kaunas Photo“ renginių vyks pirmąją ir antrąją rugsėjo savaitę, o dauguma festivalio parodų veiks iki spalio 11 d.

Fotomeno festivalis, kurį organizuoja VšĮ „Šviesos raštas“ ir Lietuvos fotomenininkų sąjungos Kauno skyrius, yra tarptautinių organizacijų „Festival of Light“ ir Europos fotografijos festivalių sąjungos narys.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt