Kultūra

2014.08.01 11:54

Šv. Kotrynos bažnyčioje skambės violončelės ir bandonijos duetas

LRT.lt2014.08.01 11:54

Paolo Russo ir Ruslanas Vilenskis tikina, jog violončelė ir bandonija puikiai dera tarpusavyje, o itališkas temperamentas ir latviškas santūrumas vienas kitą papildo. Duetas, žinomas „Russo-Vilenski DUO“ vardu, koncertuos rugpjūčio 4 d. Šv. Kotrynos bažnyčioje.

Paolo Russo ir Ruslanas Vilenskis tikina, jog violončelė ir bandonija puikiai dera tarpusavyje, o itališkas temperamentas ir latviškas santūrumas vienas kitą papildo, teigiama pranešime spaudai. Duetas, žinomas „Russo-Vilenski DUO“ vardu, rugpjūčio 4 d. Šv. Kotrynos bažnyčioje surengs koncertą „Bandocello“.

P. Russo – italas, jau beveik dvidešimtetį gyvenantis Kopenhagoje.

„Russo šiuo metu yra vienas iš nedaugelio profesionalių bandonijos atlikėjų visoje Skandinavijoje. Savo unikalų muzikos stilių jis apibūdina kaip sėkmingą pietietiškos nuotaikos ir skandinaviško peizažo derinį, su argentintietiško tango atspalviu,“ – rašoma Danijos sostinės leidinyje „The Copenhagen Post“.

Italo pasirodymus galima išvysti kartu su įvairiais simfoniniais orkestrais. Ir tuo menininko veikla neapsiriboja – jis kuria muziką filmams, televizijai ir teatrui.

Pasak maestro Ivano Monighetti, „Ruslanas Vilenskis yra talentingiausias ir perspektyviausias Latvijos violončelininkas. Mane sužavėjo jo muzikalumas, techniniai įgūdžiai ir branda“.

29 metų muzikas – ryškiausias savo kartos violončelininkas Latvijoje. Muzikanto talentas buvo pastebėtas dar paauglystėje – vos 15 metų R. Vilenskis debiutavo kartu su Latvijos nacionaliniu simfoniniu orkestru Rygoje.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt