Naujienų srautas

Kultūra2014.07.31 18:20

„Trakų fanfarinė savaitė“ džiugina dvylika nemokamų koncertų

Trakai visą savaitę gyvena muzikos ritmu – mieste jau dešimtą kartą aidi festivalio „Trakų fanfarinė savaitė“ garsai. Renginys šiemet subūrė pradedančius muzikantus ir profesionalus iš 9 valstybių.

Trakai visą savaitę gyvena muzikos ritmu – mieste jau dešimtą kartą aidi festivalio „Trakų fanfarinė savaitė“ garsai. Renginys šiemet subūrė pradedančius muzikantus ir profesionalus iš 9 valstybių.

Jubiliejinėje „Trakų fanfarinės savaitės“ meistriškumo mokykloje tobulinasi daugiau nei 100 dalyvių iš Lietuvos, Estijos, Prancūzijos, Slovėnijos ir Nyderlandų. Iš 2003-iaisiais vykusio pučiamųjų orkestrų festivalio išaugęs renginys be nemokamų koncertų ciklo ir kvalifikacijos kėlimo kursų kultūros ir švietimo darbuotojams siūlo ir garsių atlikėjų pamokų savaitę.

„Mes tikrai turime didžiulį įdirbį ir jau nei mokinių ieškoti nereikia – jie patys domisi – ir mokytojų turime pakankamai. Jie greitai sutinka čia atvažiuoti, todėl, kad esame turėję tikrai žymių muzikantų, pedagogų ir solistų ir, žinoma, ta žinia iš lūpų į lūpas eina“, – džiaugiasi viena iš festivalio „Trakų fanfarinė savaitė“ organizatorė Neringa Mišeikienė.

Per dešimtmetį festivalio rengiamose individualiose, ansamblių ir orkestrų meistriškumo pamokose tobulinosi daugiau kaip tūkstantis gabių jaunuolių. Po pamokų mokytojai ir mokiniai Trakų ir apylinkių erdvėse kasdien rengia nemokamus koncertus – šiemet festivalis jų dovanoja net 12.

„Kai dirbi su žmonėmis, kuriems nuo 10 iki 30 metų, tampi labai lankstus ir pasisemi naujos energijos, atrandi naujų muzikos kūrinių ar netikėtą skambesį, o tai padeda tobulėti ir pasiekti vis aukštesnį lygį“, – pastebi orkestro dirigentas iš Nyderlandų Bertas Langeleras.

„Čia jaučiuosi kaip namie, nes „Trakų fanfarinėje savaitėje“ dalyvavau dar prieš dešimtmetį, kai festivalis buvo tik pradėtas rengti, o šiame mieste lankiausi dar anksčiau. Taigi mačiau ir kaip augo festivalis, ir kaip tobulėjo mokiniai. Tai, kas čia vyksta, išties nuostabu, todėl visad sakau, kad tai mano mėgstamiausia vasaros savaitė“, –  sako eufonininkas iš Jungtinės Karalystės Stevenas Meadas.

Iki rugpjūčio 3-iosios vyksiančią „Trakų fanfarinę savaitę“ geriausius renginius pasaulyje reklamuojanti interneto svetainė „Culture trip“ įtraukė į būtinų aplankyti renginių sąrašą.

Baigiamasis koncertas klausytojų laukia sekmadienį.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi