Kultūra

2014.07.29 13:46

Meras: Koncertų ir kongresų rūmus Kaune tikimasi pastatyti iki 2018-ųjų

BNS2014.07.29 13:46

Koncertų, kongresų ir konferencijų rūmus kairiajame Nemuno krante Kaunas sieks pastatyti iki 2018 metų, kada bus minimas valstybės nepriklausomybės šimtmetis, sako Kauno meras Andrius Kupčinskas.

Koncertų, kongresų ir konferencijų rūmus kairiajame Nemuno krante Kaunas sieks pastatyti iki 2018 metų, kada bus minimas valstybės nepriklausomybės šimtmetis, sako Kauno meras Andrius Kupčinskas.

„Mūsų tikslas – 2018 metais vasario 16 dieną, būtent minint valstybės šimtmetį, atidaryti Koncertų ir kongresų rūmus“, – BNS antradienį sakė meras. Antradienį projektas, kuriam lėšų tikimasi gauti iš Europos Sąjungos fondų, pristatytas visuomenei.

Pasak mero, Koncertų rūmai būtų nacionalinės reikšmės objektas.

„Šis projektas atsieitų apie 70–80 milijonų litų. Kai aš girdžiu, kad sostinė už tris kartus didesnę sumą nori Lietuvai pasiūlyti nacionalinius koncertų rūmus, vis dėlto nacionaliniai objektai turi atitikti regioninę plėtrą, vystymąsi ir turi koncentruotis ne tik sostinėje, todėl šį projektą atkakliai ginsime, vystysime ir sieksime įgyvendinti iki valstybės šimtmečio dienos“, – kalbėjo meras.

„Dabartinė valstybinė filharmonija yra vos 530 vietų, ji prezidento Antano Smetonos laikais statyta kaip Teisingumo rūmai ir tikrai nepritaikyta koncertams, net mūsų pasididžiavimas, Kauno simfoninis orkestras, nesutelpa scenoje. Taip pat dėl Pažaislio muzikos festivalio, kuris jau 18 metų organizuojamas, manome, kad turėtų vykti ne tik vasarą, bet tęstis visus metus“, – argumentus už tokių rūmų statybą vardijo A. Kupčinskas.

Kauno meras taip pat pažymėjo, kad miesto siūlomas projektas jau turi nemažą įdirbį.

„Neseniai užbaigtas detalusis teritorijos planas, netrukus bus pradėtas rengti techninis rūmų projektas. Be to, sklypas, kuriame bus statomi rūmai, priklauso valstybei ir jo nereikės iš nieko išpirkti. Mes darome namų darbus, kad pateiktume kur kas konkurencingesnį pasiūlymą“, – antradienį per spaudos konferenciją kalbėjo Kauno meras.

Spaudos konferencijoje dalyvavęs operos solistas Edgaras Montvidas tvirtino, kad tokio objekto Kaune ypač trūksta.

„Šie rūmai ir jų reikšmė tiek Kaunui, tiek visai Lietuvai yra apskritai nekvestionuojamas dalykas. Man pačiam ne kartą teko matyti vaizdą, kai žmonės apgulę filharmonijos kasas negauna bilietų į vieną ar kitą koncertą, nes filharmonija yra tiesiog per maža. Manau, ši vieta rūmams yra ideali. Matome, jog gyvenimas ateina ir į šį upės krantą, todėl savaime suprantama, kad toks miestas kaip Kaunas, kuris turi simfoninį orkestrą, privalo turėti aukščiausio lygio koncertų salę“, – savivaldybės išplatintame pranešime spaudai cituojamas E. Montvidas.

Kauno miesto savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas, festivalio „Kaunas Jazz“ įkūrėjas Jonas Jučas pabrėžė, kad tai būtų pirmoji koncertų salė Lietuvoje, kuri talpintų daugiau nei 1,5 tūkstančio žiūrovų.

„Be to, šie rūmai būtų skirti ne tik koncertams, bet ir tarptautinėms konferencijoms, seminarams. Panašu, jog tokio pobūdžio renginių šalyje tik daugės. Įgyvendinus šį projektą, padidėtų ir kultūrinio turizmo lygis mieste“, – per spaudos konferenciją sakė J. Jučas.

Kauno savivaldybė siekia pastatyti modernius rūmus su dviem koncertų salėmis, pagrindinė būtų 1500 vietų, mažoji – 720 vietų. Pastate būtų erdvė šiuolaikinio ir modernaus meno ekspozicijoms, restoranas su terasa į Nemuną ir Kauno senamiestį, 1440 vietų pakrantės amfiteatras, 500 vietų stogo terasos amfiteatras.

Pirminiais skaičiavimais, šio objekto vertė gali siekti apie 80 mln. litų. Kauno meras A.Kupčinskas taip pat atkreipė dėmesį, kad 2014–2020 metais Europos Sąjungos struktūrinės paramos finansinėje perspektyvoje Lietuvai pirmą kartą skirta 350 mln. litų, skirtų kultūros infrastruktūrai plėtoti.

Vilnius siūlo iki 2018 metų sostinėje ant Tauro kalno įkurti Tautos namus, šio projekto vertė įvardijama 250–300 mln. litų.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt