Kultūra

2015.02.12 21:40

Tautodailininkas A. Judickas išbando naują tapybos techniką

Rūta Lankininkaitė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2015.02.12 21:40

Dzūkijoje gyvenantis tautodailininkas ir tapytojas Algirdas Judickas išdrožęs kelias dešimtis kryžių, išbando naują paveikslų tapybos techniką.

Dzūkijoje gyvenantis tautodailininkas ir tapytojas Algirdas Judickas išdrožęs kelias dešimtis kryžių, išbando naują paveikslų tapybos techniką.

Medžio drožėjas ir tapytojas A. Judickas sako, kad idėja ant drobės komponuoti medį ir akmenį kilo prieš ketverius metus, škvalui nusiaubus šalia tautodailininko sodybos dalį miško. Tautodailininkas rinko nulaužtas eglių ir pušų šakas, jas džiovino, akmenų rado laukuose ir bandė sudėlioti koliažus.

„Kartais ir pats nesuprantu, ką aš čia kuriu. Tai improvizuoju“, – sakė tautodailininkas A. Judickas.

Pasak tautodailininko, kiekvienas paveikslas turi pavadinimą – jie gimsta dar prieš imant teptuką į rankas. Paveikslai ryškūs, didelio formato. A. Judickas, didžąją kūrybinio gyvenimo dalį drožęs kryžius ir šventųjų skulptūras, yra surengęs šešias personalines tapybos darbų parodas.

„Tapyba kažkada buvo dėl dūšios. Savotiška svajonė ir.. Medis gal mažiau, medis gal ir virto amatu. [...] Aš manau, kad kryždirbystė yra amatas, arba taikomasis menas.“, – pasakojo A. Judickas.

Tautodailininkas vienoje Vilniaus galerijų eksponuos 10 paveikslų, vėliau paroda persikels į Alytaus kraštotyros muziejų.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.