Kultūra

2015.09.08 13:45

Bakingamo rūmuose – paroda, atskleidžianti, kaip atrodo karališka vaikystė

Jolanta Paškevičiūtė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2015.09.08 13:45

Londone, Bakingamo rūmuose, surengta paroda leidžia žvilgtelėti į karališką vaikystę – kaip rengiami ir kokiais žaislais žaidžia princai ir princesės.

Londone, Bakingamo rūmuose, surengta paroda leidžia žvilgtelėti į karališką vaikystę – kaip rengiami ir kokiais žaislais žaidžia princai ir princesės.

„Karališka vaikystė“ – taip vadinasi paroda, kuri yra dalis atviros vasaros renginių Bakingamo rūmuose. Joje demonstruojami drabužiai, žaislai, dovanos princams ir princesėms. Taip pat daug vaizdo medžiagos, kurią suteikė karališkoji šeima.

„Bakingamo rūmai – puiki vieta parodai apie karališką vaikystę. Tai šeimos namai nuo 1762 metų, kai rūmus įgijo Jurgis III. Čia augo 15 vaikų“, – sako parodos kuratorė Anna Reynolds.

Dar vaikystėje dabartinė karalienė Elizabeth II pamėgo jodinėti ir arklius. Parodoje yra jos pirmojo ponio pasaga. Sosto įpėdinis princas Charlesas, atrodo, pradėjo nuo triračio.

Parodoje galima išvysti šeimos atžymas, kaip augo karalienė ir jos jaunesnioji sesuo. Tai devynių kartų karališkos vaikystės kronika, kuri, pasak parodos rengėjų, rodo, jog esą karališka vaikystė nedaug skiriasi nuo vaikystės daugelyje mylinčių šeimų.

„Ši paroda suartina su karališkąja šeima. Ji atrodo labai reali, o jos vaikai daro tą patį, kaip ir daugybė kitų vaikų visoje šalyje“, – teigia A. Reynolds.

Naujausi eksponatai – mažojo princo George`o. Tai ir karališkosios šeimos pranešimas apie pagausėjimą, ir princo George`o krikšto rūbelis. Taip pat supamasis arkliukas, kurį princui George`ui padovanojo pirmoji Amerikos pora – Barackas ir Michelle Obamos.

Bet nemažai yra ir istorija tapusių daiktų – iš legendinės karalienės Victorios laikų: jos plaukų vaikystėje sruogos ir sąsiuvinis, kuriame dar princesė Victoria turėjo parašyti, kaip elgėsi tą dieną – gerai ar buvo nepaklusni. Taip pat karalienės Victorios vienam iš vaikaičių nertas užklotas.

Paroda Bakingamo rūmuose veiks iki rugsėjo pabaigos.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.