Kultūra

2014.07.25 15:18

21-ajame „Visagino country“ festivalyje – žinomi veidai ir pramogos

LRT.lt2014.07.25 15:18

Šiemet jau 21-ąjį kartą rugpjūčio 15–17d. vyksiantis Tarptautinis muzikos festivalis „Visagino country“ tęsia savo tradicijas, kartu tapdamas vis turtingesniu ir įvairesniu. Žiūrovus jis žada nustebinti ne tik spalvinga koncertine programa, bet ir papildomų renginių įvairove.

Šiemet jau 21-ąjį kartą rugpjūčio 15–17d. vyksiantis Tarptautinis muzikos festivalis „Visagino country“ tęsia savo tradicijas, kartu tapdamas vis turtingesniu ir įvairesniu. Žiūrovus jis žada nustebinti ne tik spalvinga koncertine programa, bet ir papildomų renginių įvairove.

Pranešime spaudai rašoma, kad per 20 metų muzikantai beveik iš visos Europos, JAV, Kanados, Naujosios Zelandijos, Australijos aplankė šį vieną didžiausių tokios muzikos festivalių Rytų Europoje. Jame žibėjo ir pasaulinio garso, ir mažiau žinomos kantri muzikos žvaigždės. Svarbiausia, kad festivalis gyvuoja, kad laisva prerijų dvasia apninka Visaginą rugpjūčio mėnesį dvi dienas ir naktis Visaginas tampa kantri muzikos sostine, lietuviškuoju Vudstoku.

Šiais metais festivalio organizatorių laukia didžiulis iššūkis, mat pasikeitė festivalio vieta. 20 metų festivalis vyko miesto stadione ir tiek organizatoriams, tiek nuolatiniams žiūrovams viskas buvo aišku, net kur koks prekybininkas su patikusiu maistu ar suvenyrais stovi. Dėl stadiono rekonstrukcijos šiais metais festivalis vyks Visagino technologijos ir verslo profesinio mokymo centro stadione, Festivalio g. 11a.

Stadionas yra apsuptas miško, todėl jau pati gamta įkvėps visus nusiteikti lyriškai ir priartins prie kaimiškos aplinkos, kuri labai tinka festivalio propaguojamam kantri stiliui. Taigi žiūrovams šiemet nereikia įmantrių batų, apdarų. Būtina prisiminti kantri aprangos kodą, pasiimti sulankstomą kėdutę, jei pavargtų šokti kojos, o gal tiesiog kažkokį patiesalą, ant kurio galima būtų atsisėsti ir ramiai įsitaisius prie pušies kamieno grožėtis ir kvėpuoti festivalio dvasia, klausytis muzikos. Organizatoriai daro viską, kad festivalis praeitų sklandžiai ir kiekvienam jame būtų gera.

Visiškai greta pagrindinės aikštelės įsikurs ir palapinių miestelis, kuriame drąsiai, nebijant gamtos apsaugos patrulių, galės įsikurti visi atvykę. Jiems bus suteikta galimybė netoli palapinės pasistatyti savo automobilį. Palapinių miestelio šeimininkai, kaip ir kasmet, jo gyventojams ruošia atrakcijas, siurprizus ir sako, kad dieną, kai didžiojoje scenoje nieko nevyks, gyvenimas palapinių miestelyje tikrai bus įdomus.

Be pagrindinių didžiųjų koncertų, žiūrovų tradiciškai laukia daug kitų, su festivaliu susijusių, renginių: vaikų ir jaunimo dienos projektas „Kantri viltys“, kantri giesmės Šv. Apaštalo Pauliaus bažnyčioje. Čia sekmadienio rytą giesmes giedos Rinkevičių šeima – Aušrinė, Gintarė, Vaidilutė ir Leonardas. Organizatoriai tikisi, jog prie jų prisijungs ir geras festivalio draugas Lonstar iš Lenkijos.

Praėjusiais metais pirmą kartą prasidėjęs, bet visiems labai patikęs, linijinių šokių festivalis šiemet dar labiau išsiplėtęs geografiškai (dalyvaus šokėjai iš Latvijos ir Estijos) šeštadienį 15 val. pakvies visus į šokių aikštelę „Jama“. Čia žiūrovai galės ne tik išvysti puikiai šokančią minią, bet ir patys pasimokyti žingsnelių, kad festivalio didžiojo koncerto metu juos pritaikytų.

Šeštadienį 12 val. aštrių pojūčių mėgėjus pakviesime į „StuntRiding“ šou (akrobatinis važiavimas motociklais). Jis vyks Taikos pr. ir Veteranų g. sankryžoje. Organizatoriai planuoja  ir daug kitų renginių, tad žiūrovai turės ką veikti visa laiką iki didžiųjų koncertų pradžios.

Festivalio programa šiais metais išskirtinė tuo, kad net trys grupės jame atstovaus kantri muzikos tėvynei JAV, tai – grupė „Modern Earl“, atlikėja Liane Edwards su grupe ir atlikėjas Ray`us Scottas, atvyksiantis iš paties Nešvilio – pasaulio kantri muzikos sostinės.

Tarp kitų festivalio žvaigždžių pasirodys ir grupė „Little-Country-Gentlemen“ iš Vokietijos. Be šitų grupių festivalyje dalyvaus: „Ukus in Fabula“ (Italija), „PeTe band“ (Danija), Edwin ir „The Rhythm Express“ (Latvija). O kur dar Lietuvos grandai – Virgis Stakėnas, Algirdas Klova su grupe „Vydraga+“, projektą „Alvita ir K“ pateiks buvusios grupės „Vixva“ solistė Alvita Timašova, kurią scenoje išvysime drauge su sesėmis dvynėmis Milda ir Terese Andrijauskaitėmi Merginos festivalio žiūrovams pasiūlys „Dixie Chicks“ repertuarą.  Pirmą kartą festivalyje gros visaginietis „Seppa“ ir grupė „Asorti“. Taip pat festivalio scenoje išvysime seną festivalio bičiulį, šiemet nusprendusį žiūrovo amplua pakeisti į muzikanto, Leonardą Rinkevičių ir jo projektą „Leo ir Undaroks“.

Festivalis tradiciškai prasidės penktadienį 17 val. Visagino gatvėmis judančiu motorizuotu kantristų paradu. Koncertinės programos metu abi dienas organizatoriai kvies pasigrožėti ugnies šou, kurį festivalio žiūrovams dovanos grupė „Pantera“ iš Ukrainos.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt