Naujienų srautas

Kultūra2014.07.21 13:31

A. Stonio dokumentinis filmas „Raminas“ pelnė pagrindinį prizą Estijos festivalyje

BNS 2014.07.21 13:31

Audriaus Stonio dokumentinis filmas „Raminas“ pelnė pagrindinį prizą Estijos Pernu dokumentinių ir antropologinių filmų festivalyje.

Audriaus Stonio dokumentinis filmas „Raminas“ pelnė pagrindinį prizą Estijos Pernu dokumentinių ir antropologinių filmų festivalyje.

Sekmadienį pasibaigusiame Pernu tarptautiniame dokumentinių ir antropologinių filmų festivalio konkurse režisieriaus A. Stonio juosta pagrindiniu prizu apdovanota už socialinę ištarmę ir meniškumą, pranešė režisieriaus atstovai.

Dėl pagrindinio festivalio prizo su A. Stonio filmu varžėsi lenkų režisierių Elwiros Newieros ir Piotro Rosolowskio „Domino efektas“ (pagrindinio Krokuvos kino festivalio prizo laimėtojas), Rusijos atstovės Alinos Rudnickajos „Kraujas“ (Maskvos festivalio „ArtDocFest“ pagrindinio prizo laimėtojas) ir kt.

„Raminas“ – tai bendras lietuvių, latvių ir gruzinų kinematografininkų darbas. Jo herojus – Raminas Lomsadzė, 75 metų gruzinų imtynininkas. Kitados per 55 sekundes įveikęs septynis priešininkus, jis rengiasi kovai su paskutine ir stipriausia varžove – vienatve. Vieną ankstyvą rytą Raminas išsiruošia į tolimą Gruzijos kaimelį ieškoti merginos, kurią mylėjo ir prarado prieš penkiasdešimt metų.

Pernu tarptautinis dokumentinių ir antropologinių filmų festivalis yra vienas garsiausių regione dokumentinio kino forumų, šįmet jis vyko jau 28 kartą. Festivalio direktorius – garsus estų dokumentininkas Markas Soosaaras.

Lietuvio režisieriaus filmas jau antrąkart pelno šio Estijos festivalio pagrindinį prizą. 2006 metais juo buvo apdovanotas Arūno Matelio filmas „Prieš parskrendant į Žemę“.

A. Stonys yra sukūręs 17 dokumentinių filmų, jis yra pelnęs daug tarptautinių apdovanojimų, kurių svarbiausias – geriausio Europos dokumentinio filmo apdovanojimas už dokumentinį filmą „Neregių žemę“. Jis yra Europos kino akademijos, Europos dokumentinio kino kūrėjų asociacijos narys.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi