Naujienų srautas

Kultūra2015.09.08 13:45

Bibliotekose pernai apsilankė per trečdalį gyventojų

BNS 2015.09.08 13:45

Lietuvos bibliotekose lankosi 36 proc. šalies gyventojų, didžioji dalis jų yra jaunimas, atskleidė Kultūros ministerijos užsakymu atlikta reprezentatyvi gyventojų apklausa.

Lietuvos bibliotekose lankosi 36 proc. šalies gyventojų, didžioji dalis jų yra jaunimas, atskleidė Kultūros ministerijos užsakymu atlikta reprezentatyvi gyventojų apklausa.

Jos duomenimis, pusė apklaustų asmenų, nurodžiusių, kad lankosi bibliotekose, tai darė reguliariai – septynis ir daugiau kartų per metus.

Dauguma respondentų į bibliotekas ėjo pasiskolinti knygų: toks buvo 82 proc. visų bibliotekų lankytojų tikslas. Dar 60 proc. apklaustųjų lankėsi skaityklose.

Lankęsi bibliotekoje teigė 86 proc. visų 15–19 metų respondentų, taip pat daugiau kaip 53 proc. 20–29 metų apklaustųjų. Per 70 proc. asmenų, kuriems yra 50 ir daugiau metų, teigė nesinaudojantys bibliotekos paslaugomis.

Bibliotekų lankytojai dažniau buvo aukštąjį išsilavinimą turintys lietuvių tautybės asmenys, taip pat besimokantys. Besilankantys bibliotekose teigė 62,9 proc. nesusituokusių žmonių. Dažniau bibliotekose lankėsi tie, kurių pajamos vienam šeimos nariui yra mažiausios.

Gyventojų dalyvavimo kultūroje ir pasitenkinimo kultūros paslaugomis tyrimą ministerijos užsakymu atliko Socialinės informacijos centras ir bendrovė ESTEP. Šių metų sausį apklausta 1217 vyresnių nei 15 metų Lietuvos gyventojų.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi