Kultūra

2014.07.19 11:53

Burlaivis „Meridianas“ bus pašventintas ir simboliškai perduotas visuomenei

BNS2014.07.19 11:53

Šeštadienį Klaipėdoje vyks renginys, skirtas Klaipėdos jūrinio miesto simboliui – burlaiviui „Meridianas“. Jo metu bus pakeltos visos laivo burės, atgimęs laivas bus pašventintas bei simboliškai perduotas miestui ir visuomenei.

Šeštadienį Klaipėdoje vyks renginys, skirtas Klaipėdos jūrinio miesto simboliui – burlaiviui „Meridianas“. Jo metu bus pakeltos visos laivo burės, atgimęs laivas bus pašventintas bei simboliškai perduotas miestui ir visuomenei.

„Meridiano“ paramos fondo užsakymu Vokietijoje pasiūtos specialios orui iš dalies pralaidžios burės, kad laivas galėtų jomis puoštis saugiai stovėdamas prie krantinės. Iš viso pasiūta 14 baltų burių – visos, kurios naudotos laivui plaukiojant. Planuojama, kad burės bus keliamos kasmet vasaros sezono pradžioje.

Renginio metu bus atidaryta pirmoji „Meridiano“ ekspozicijos dalis krantinėje, joje bus eksponuojamos originalios istorinio burlaivio dalys: balasto akmenys, medinio stiebo, medinių laivo konstrukcijų fragmentai, sraigtas.

Nors laive veiksiantį restoraną planuojama baigti įrengti rudenį ir iki to laiko patekti į jo vidų dar nebus galimybės, šeštadienį visi norintieji galės pasivaikščioti viršutiniais „Meridiano“ deniais ir apžiūrėti atstatytą laivą.

Laivo denius bus galima lankyti ir per Jūros šventę kitą savaitgalį.

Bures iškels Lietuvos aukštosios jūreivystės mokyklos kursantai. Istoriškai burlaivis „Meridianas“ tarnavo kaip mokomasis laivas, kuriame praktikos sėmėsi besimokiusieji jūreivystės, todėl norima tęsti šias tradicijas.

Bendras burių plotas – beveik 700 kvadratinių metrų.

Šeštadienį „Meridiane“ apsilankys ne tik dabartiniai kursantai, bet ir šiandieniniai jūrų kapitonai, savo plaukiojimą jūromis pradėję būtent šiuo burlaiviu. Jie dalysis prisiminimais ir įspūdžiais iš tų laikų, kai „Meridianas“ skrodė Baltijos ir kitų jūrų bangas.

Toliausiai šis burlaivis buvo nuplaukęs iki Afrikos Dakaro (Senegalas) uosto, taip pat buvo pasiekęs Azorų salas Atlanto vandenyne.

Dalis „Meridiano“ istorijos bus įamžinta ne tik jūrininkų prisiminimuose, bet ir muziejinėje ekspozicijoje, kuri rengiama „Meridiano“ paramos fondui bendradarbiaujant su Lietuvos jūrų muziejumi.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.