Naujienų srautas

Kultūra2014.07.18 10:36

Š. Birutis: kultūriniam švietimui galėtų būti įvesti krepšeliai

BNS 2014.07.18 10:36

Siekiant didesnio kultūros prieinamumo, reikėtų pamąstyti apie krepšelių kultūriniam švietimui finansuoti įvedimą, sako kultūros ministras Šarūnas Birutis.

Siekiant didesnio kultūros prieinamumo, reikėtų pamąstyti apie krepšelių kultūriniam švietimui finansuoti įvedimą, sako kultūros ministras Šarūnas Birutis.

„Žmogaus, kuriam kultūra būtų poreikis, kaip maistas, kaip oras, ir jis pats išleistų bent kokį 10 proc. savo pajamų – tokio žmogaus užauginimas yra vienas pagrindinių mūsų kultūros politikos uždavinių (...). Daug kas priklauso ir nuo švietimo sistemos – manau, kad švietimo sistema turėtų reformuotis, įvesti tam tikrus krepšelius (skirtus kultūriniam švietimui – BNS), kaip yra užsienio šalyse“, – penktadienį radijui „Laisvoji banga“ sakė kultūros ministras.

Jis kalbėjo apie ministerijos užsakymu atliktą piliečių dalyvavimo kultūrinėje veikloje tyrimą, kuriame nurodoma, kad 38 proc. Lietuvos piliečių neskaito knygų, o ketvirtadalio nedomina jokia kultūrine veikla.

Nors, pasak ministro, 25 proc. nėra mažai, tyrimo rezultatai esą nudžiugino, nes anksčiau manyta, kad nedalyvaujančiųjų kultūrinėse veiklose žmonių gali būti daugiau.

„Reikia pasakyti, kad masinis (kultūros – BNS) vartojimas nėra mažas, kad ir žiūrinčiųjų kultūrines laidas televizijos ekranuose“, – sakė ministras.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi