Kultūra

2014.07.17 18:23

Klaipėdoje prasidėjo 10-asis „Parbėg laivelis“

Marija Gabrienė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2014.07.17 18:23

Klaipėdoje prasidėjo dešimtasis tarptautinis folkloro festivalis „Parbėg laivelis“, šiemet skirtas šeimoms, jų gražiausioms tradicijoms ir vėtrungėms.

Klaipėdoje prasidėjo dešimtasis tarptautinis folkloro festivalis „Parbėg laivelis“, šiemet skirtas šeimoms, jų gražiausioms tradicijoms ir vėtrungėms.

Kas antrus metus Klaipėdoje vykstantis festivalis „Parbėg laivelis“ – įtrauktas į tarptautinės liaudies meno organizacijos prie UNESCO festivalių kalendorių. Iki sekmadienio popietės koncertuose, folkloro ansambliai iš Lietuvos bei užsienio – apie 900 dalyvių, pristatys tradicinių dainų, muzikos, šokių ir tautinio kostiumo savitumus. Kaskart į festivalį kviečiami nauji, iki šiol šventėje nedalyvavę, kolektyvai. Šiemet dėmesys skirtas regionams. 

„Iš Rusijos šiemet yra du kolektyvai. Iš Italijos – taip pat. Tai – skirtingos dainavimo muzikavimo tradicijos. Kadangi artėja regioniniai metai, o „Parbėg laivelis“ vyksta kas antri metai, 2015-aisiais metais jis neatskubės į Klaipėdą, tai mes jau šiemet „užkabinome“ regionų temą“, – teigė Klaipėdos etnokultūros centro direktorė Nijolė Sliužinskienė.

Festivalio pradžią paskelbė Šiauriniame rage atidaryta Vėtrungių alėja. Ją sudaro keturi moduliai, ant kiekvieno iš jų pritvirtinta po penkias vėtrunges. Moduliai skirti keturioms Vakarų regiono savivaldybėms.

„Tai yra Neringa, kuri yra labai gražiai pasipuošusi vėtrungėmis. Šilutės raj. irgi turi nemažai vėtrungiškų akcentų. Be jokios abejonės, Klaipėdos raj. Štai dabar ir Klaipėda grįžta į tą vėtrungių šeimą“, – sakė Klaipėdos savivaldybės Kultūros skyriaus vedėjas Narūnas Lendraitis.

Ant vėtrungių pritvirtintų burių – gausu informacijos apie savivaldybių lankytinas vietas, senąją žvejų kultūrą, vėtrungių ženklų simboliką.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.