Kultūra

2015.09.08 13:45

Seimo komitetui nerimą kelia nevienodai didinamos kultūrininkų algos

BNS2015.09.08 13:45

Seimo Švietimo, kultūros ir mokslo komitetui (ŠMKK) nerimą kelia iš savivaldybių gaunama informacija, kad nesilaikoma nutarimo visiems kultūros darbuotojams vienodai didinti atlyginimus.

Seimo Švietimo, kultūros ir mokslo komitetui (ŠMKK) nerimą kelia iš savivaldybių gaunama informacija, kad nesilaikoma nutarimo visiems kultūros darbuotojams vienodai didinti atlyginimus.

„Mūsų pirminis ir nuolatinis kalbėjimas buvo, kad visi gauna vienodai, kad tai nėra didinimas už darbo kokybę. Jeigu nori diferencijuoti, turi būti kokie nors nustatyti kriterijai, atliktas vertinimas, todėl buvo nutarta visiems atlyginimus didinti vienodai. Dabar pagrindinis nusiskundimas ir yra, kad savivaldybėse tie pinigai skirstomi nevienodai. Kažkas gauna daugiau, kažkas gauna mažiau“, – trečiadienį BNS sakė ŠMKK pirmininkė Audronė Pitrėnienė.

Pagal Vyriausybės nutarimą, nuo liepos 1-osios kultūros ir meno darbuotojų atlyginimai turėjo būti pakelti po 244 litus. Tam Kultūros ministerija gavo 25 mln. litų. Kadangi didžioji dalis kultūros įstaigų priklauso savivaldybėms, šios turi sudaryti sutartį su ministerija ir pagal poreikį gauna atitinkamas lėšas darbo užmokesčiui didinti.

Seimo komiteto posėdyje trečiadienį dalyvavusi Kultūros ministerijos patarėja Dalia Vencevičienė teigė, kad ministerija neturi svertų keisti savivaldybių sprendimų.

Pasak jos, ministerija patvirtino taisykles, kaip savivaldybės turėtų naudoti skirtus pinigus.

„Tikimės, kad jos laikysis tų taisyklių. Laukiame ataskaitų dėl lėšų panaudojimo“, – tvirtino patarėja.

A. Pitrėnienė nenorėjo įvardyti savivaldybių, iš kurių sulaukta skundų, tačiau sakė, kad tokių gali būti iki dešimt.

ŠMKK nutarė kreiptis į Vyriausybę dėl susidariusios situacijos, be to, ketinama ją paraginti parengti naują kultūros darbuotojų darbo užmokesčio kėlimo programą.

„Jeigu būtų patvirtinta programa, būtų tam tikras garantas ir saugumas, kad viskas vyks etapais, kad pasikeitus Vyriausybei šis procesas bus tęsiamas“, – BNS teigė komiteto pirmininkė.

Be to, kultūros ministrą nutarta paraginti peržiūrėti pareigybių, kurioms didinamas darbo užmokestis, sąrašą. Mat paaiškėjo, kad kai kurie techniniai darbuotojai į jį nepakliuvo ir negali tikėtis algų pakėlimo.

Pagal pirminius duomenis, Finansų ministerija patvirtino, kad kultūros darbuotojų atlyginimų padidinimas bus išlaikytas ir kitąmet. Kol kas gautas patvirtinimas dėl Kultūros ministerijai pavaldžių įstaigų darbuotojų.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.