Naujienų srautas

Kultūra2015.09.08 13:45

Kristupo festivalyje koncertavo vaikų choras iš Pekino

Kristupo vasaros festivalis šiemet siūlo gardų muzikinį desertą. Vienas jo prieskonių – Pekino filharmonijos vaikų choras, antradienį koncertavęs sostinės Šv. Kotrynos bažnyčioje.

Kristupo vasaros festivalis šiemet siūlo gardų muzikinį desertą. Vienas jo prieskonių – Pekino filharmonijos vaikų choras, antradienį koncertavęs sostinės Šv. Kotrynos bažnyčioje.

Išugdyta daugiau nei 5 tūkst. auklėtinių, repertuare – 1,5 tūkst. kūrinių ir visa tai vos per tris Pekino filharmonijos vaikų choro gyvavimo dešimtmečius. Daugybę apdovanojimų pelnęs kolektyvas mėgstamas ne tik dėl ausiai malonaus skambesio, bet ir nuolatinės kinų kultūros sklaidos.

„Pirmoje koncerto dalyje – kinų folkloras. Mes girdime daug vakarietiškos muzikos, o Vakarai mūsų liaudies muziką pažįsta toli gražu ne taip gerai. Būtent todėl pirma dalis – savotiška kelionė po Kiniją, o antrai parinkome įvairių šalių kūrinių“, – pasakoja choro dirigentas Yang Li.

Tokios kūrinių atrankos taisyklės galioja nuo tada, kai choras buvo suburtas. Įvairių šalių bei žanrų kūrinių įdomiau klausytis, įdomiau ir dainuoti. Be to, taip vaikai turi galimybę susipažinti su jiems svetimomis viso pasaulio kultūromis.

„Šis choras buvo įkurtas 1983-aisiais, jį įkūrė mano tėvas. Stengiamės kuo daugiau keliauti: lankėmės ir Amerikoje, ir Azijoje, koncertavome daugelyje Europos šalių, tik Vilniuje esame pirmąkart. Įspūdžiai kuo geriausi. Lietuva turi senas chorinio dainavimo tradicijas, tad labai džiugu pagaliau koncertą surengti ir čia“, – sako Yang Li.

Jauniausiems choro nariams –  penkeri, vyriausi – pilnamečiai, tad teko suburti keletą grupių. Svarbiausias naujų narių atrankos kriterijus – noras dainuoti, viso kito galima išmokyti.

„Kai priimame vaikus į chorą, per daug iš jų nereikalaujame. Pamažu mokome juos pažinti muzikos raštą. Chore praleidę maždaug dvejus metus vaikai gali laisvai skaityti iš natų. Svarbiausia, kad dainuodami jie jaustų malonumą ir kaskart norėtų eiti į repeticijas“, – tvirtina choro dirigentas

Į Lietuvą atvyko tik maža dalis neretai angelų choru vadinamo kolektyvo, tad sugrįžti būtinai reikės - kad lietuvių ir kinų kultūros taptų artimesnės.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi