Naujienų srautas

Kultūra2015.09.08 13:45

Klaipėdoje norima pastatyti paminklą pirmajam Klaipėdos uosto kapitonui

BNS 2015.09.08 13:45

Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcija siūlo įamžinti pirmojo Klaipėdos uosto kapitono Liudviko Stulpino atminimą ir jo garbei Klaipėdoje pastatyti paminklą, antradienį pranešė uosto direkcija.

Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcija siūlo įamžinti pirmojo Klaipėdos uosto kapitono Liudviko Stulpino atminimą ir jo garbei Klaipėdoje pastatyti paminklą, antradienį pranešė uosto direkcija.

„Tai asmenybė, kuria galime didžiuotis ir neabejotinai teigti, kad jis Klaipėdos uostui labai reikšmingas. Minint pirmojo uosto kapitono 80-ąsias mirimo metines Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcija ir visa jūrinė bendruomenė siūlo įamžinti L. Stulpino gyvenimą ir jo garbei pastatyti monumentą. Norima, kad šio garbingo žmogaus atminimas įkvėptų būsimus jūrininkus meile jūrai ir kiekvienam uostamiesčio gyventojui ir svečiui primintų apie įspūdingą kapitono gyvenimą bei svarų indėlį į mūsų uostą – vartus į pasaulį“, – teigia Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos generalinis direktorius Arvydas Vaitkus.

Manoma, kad toks paminklas galėtų būti pastatytas J. Janonio gatvėje uostamiestyje, šalia direkcijos pastato. Kokia galėtų būti paminklo forma, šiuo metu diskutuojama su jūrine bendruomene.

Kapitono L. Stulpino atminimas šiais metais įamžinamas ir specialiu šios asmenybės vardo medaliu. Liudviko Stulpino vardo medalis per Jūros šventę pirmą kartą bus įteiktas už ypatingus nuopelnus Lietuvos vandens transportui ir jūrų pramonei nusipelniusiam asmeniui – iki pat įteikimo ceremonijos laimėtojas nėra viešai įvardijamas.

Kai 1923 metais Lietuva atgavo uostamiestį, L. Stulpinui buvo pasiūlyta eiti Klaipėdos uosto viršininko ir uosto kapitono pareigas, kurias jis ėjo iki mirties. Tuo metu Klaipėdoje nors ir trumpam, bet buvo įsteigta Jūros mokykla, pradėjo plėtotis jūrų verslas, uoste imti registruoti laivai ir išaugo tranzitinių krovinių srautai.

L. Stulpinas 1929 metais buvo apdovanotas Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino IV laipsnio ordinu.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi