Kultūra

2015.09.08 13:45

J. Budraičio fotografijos parodoje – žvilgsnis į sienas ir žmones

Monika Petrulienė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2015.09.08 13:45

Aktorius, diplomatas Juozas Budraitis vienoje Vilniaus galerijų pristatė fotografijos parodą. Joje – menininko žvilgsnis į Vilniaus senamiesčio sienas ir žmones.

Aktorius, diplomatas Juozas Budraitis vienoje Vilniaus galerijų pristatė fotografijos parodą. Joje – menininko žvilgsnis į Vilniaus senamiesčio sienas ir žmones.

J. Budraitis sako, kad jo kišenėje visada yra vietos fotoaparatui. Jaunystėje fiksuodavo sau mielus žmones, kad turėtų ką atsiminti. Pastaraisiais metais aktorių vis dažniau galima sutikti su fotoaparatu stabtelėjusį Vilniaus senamiestyje.

„Nesuprantu, ko aš noriu. Aš bandau sau išsiaiškinti, ar man čia verta fotografuoti, ar neverta, o kas mane tikrai domina – tai faktūros. Jeigu tik faktūra yra, tai man nesvarbu – ar akmuo, ar medis. Gerai, kad dar galima kažką užfiksuoti. Anksčiau, atsimenu, būdavo į tarpuvartę įlendi, pamatai ir akys raibsta iš gražumo, koks būdavo. Dabar išlaižyta vienodai taip, standartas maždaug, euroremontas atliktas visur“, – sako parodos autorius J. Budraitis.

Fotografijos parodą J. Budraitis sako nusprendęs parengti prieš keletą metų, kai nuotraukos nebetilpo namų erdvėje. Tada eksponavo kadrus, kuriuos pavyko užfiksuoti filmavimo aikštelėse. Šį kartą parodos autorius teigia labiau nei senamiesčio sienas norėjęs pabrėžti žmonių portretus.

„Nė vienas nėra pastatytas prie sienos – stovėk, žiūrėk į objektyvą. Taip kad jie yra įvairiose situacijose“, – pasakoja J. Budraitis.

Parodoje – dailininko Augustino Savicko, poeto Aido Marčėno, aktoriaus Donato Banionio ir kitų žinomų žmonių portretai. Ekspoziciją „Sienos ir žmonės“ galima apžiūrėti Vilniaus galerijoje „Elysium“.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.