Kultūra

2015.09.08 13:45

Klaipėdoje suplevėsavo kaligrafijos burės

Po dvejų metų Klaipėdoje vėl suplevėsavo kaligrafijos burės. Ant jų atspausti kaligrafijos darbai šiemet skirti svarbioms Lietuvai datoms paminėti.

Po dvejų metų Klaipėdoje vėl suplevėsavo kaligrafijos burės. Ant jų atspausti kaligrafijos darbai šiemet skirti svarbioms Lietuvai datoms paminėti.

Danės upę tarp Biržos ir Pilies tiltų papuošė aštuonios burės, įtaisytos ant pontonų. Ant bures imituojančių tentų atspausti kaligrafijos darbai, skirti Kristijono Donelaičio 300-osioms gimimo ir lietuviškos spaudos atgavimo 110-osioms metinėms. Pasak organizatorių, tai – 12 menininkų iš Lietuvos, Baltarusijos, Izraelio, Danijos ir Vokietijos darbai.

„Labai džiaugiamės, kad daugelis autorių atsiliepė į pasiūlytą temą. Turim K. Donelaitį ir baltarusių kalba parašytą. Tai labai svarbu, kad šitos datos tapo ir tokiu kosmopolitiniu globaliu reiškiniu, nes autoriai sureagavo [į kvietimą]“, – sako projekto organizatorė Goda Giedraitytė.

Pirmą kartą Klaipėdoje ir Lietuvoje unikalus projektas „Kaligrafija ant burių“ įgyvendintas prieš dvejus metus. Tąkart Klaipėdos 760 metų jubiliejui skirti kaligrafijos kūriniai, eksponuoti Danės upėje, sulaukė didelio miesto gyventojų ir svečių dėmesio. Todėl projektą nutarta rengti kas antrus metus.

„Pati projekto idėja yra šiuolaikinėm virtualiom priemonėm atkreipti žmonių dėmesį į raštą, rašto kultūrą. Tai, kaip raštas gali sietis su menu ir išnešti tą meną į viešą erdvę, kad žmogus, tiesiog eidamas gatve, netikėtai su juo susidurtų“, – aiškina G. Giedraitytė.

Rašto meną kiekvienas autorius interpretuoja savaip: vieni daugiau pabrėžė rašto kultūrą, kaip galima gražiai rašyti, kiti mėgavosi meniniais sprendimais ir sureagavę į tai, kad Klaipėda paskelbė Vėtrungės metus, raides surašė kaip tam tikrą kurėnų kodavimo sistemą.

Ekspozicija ant vandens bus galima grožėtis iki rudens.