Kultūra

2014.07.14 11:31

Koncertų ciklą „Liepų alėjos vakarai“ pradės A. Giniotis ir G. Storpirštis

LRT.lt2014.07.14 11:31

Geros muzikos ekspertai „Bardai LT“ ir svetingumo kompleksas „Monte Pacis“ kviečia atvykti į pirmąjį koncertų ciklo „Pažaislio Liepų alėjos vakarai“ susitikimą Pažaislio vienuolyno komplekso Karietų aikštėje.

Geros muzikos ekspertai „Bardai LT“ ir svetingumo kompleksas „Monte Pacis“ kviečia atvykti į pirmąjį koncertų ciklo „Pažaislio Liepų alėjos vakarai“ susitikimą Pažaislio vienuolyno komplekso Karietų aikštėje.

Pirmasis susitikimas su muzika įvyks trečiadienį 19 val. Du draugai, du aktoriai, du bardai – Aidas Giniotis ir Gediminas Storpirštis – susitiks vienoje scenoje. Koncerte pamatyti vaizdai ir išgirstos dainos bus dovana ir staigmena klausytojams. Šelmiški pokštai, improvizacija, energijos pliūpsnis – visa tai taps dviejų talentingų menininkų bendrai kuriamo muzikinio pasirodymo sudėtinėmis dalimis.

Aidas Giniotis – kūrėjas, daugiau nei 25 metus dirbantis teatre ir vardan teatro. Menininkas, sugebantis meistriškai suderinti skirtingas veiklas ir sėkmingai realizuoti save jose. Anot jo kolegų, –„Keistuolis“, turintis sutrikusią orientaciją laiko matmenyse, kartais ironiškas ir kandus, bet visada nuoširdus ir betarpiškas su tais, kuriuos myli ir gerbia. A. Giniotis neabejotinai yra vienas produktyviausių, drąsiausių, muzikaliausių Lietuvos režisierių, kuriam nesvetima ironija ir autoironija. Dabartinis Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Vaidybos ir režisūros katedros vedėjas daug laiko skiria darbui su jaunaisiais aktoriais, o pavargęs nuo pedagogo, režisieriaus ar aktoriaus vaidmens „pabėga“ į muziką.

Jo kolega – aktorius G. Storpirštis yra vienas iš nedaugelio bardų, kurie taip subtiliai moka sudėti žmogaus jausmus į muziką. Jam įdomu pačiam prakalbinti poetą, atrasti savo raktą į jo tekstus. Dėl dainuojamosios poezijos kultūros skleidimo ir puoselėjimo dažnai tituluojamas bardų atgimimo tėvu. Ir pačiam atlikėjui terminas „bardas“ asocijuojasi su didžiule atsakomybe: juk anuomet bardas – žynys – buvo labai gerbiamas, mat jis savo dainomis nešdavo šviesą. Atlikėjas prisipažįsta: „Dainuojamoji poezija yra sunkus žanras – juk vienas su instrumentu rankose dvi valandas veik nejudėdamas, tik dainuodamas, turi išlaikyti klausytojų dėmesį. Turi turėti savo požiūrį, savo tikėjimą – kad ir koks jis būtų, kuriantis ar griaunantis. Tačiau jei nenori dalytis, negali ir kurti“.

Koncertų ciklas „Pažaislio liepų alėjos vakarai“ kviečia pabūti unikalioje aplinkoje ir pajusti gamtos bei ramybės pulsą, pailsėti ne tik fiziškai, bet ir dvasiškai.

Kiti koncertai:

Rugpjūčio 7  d. 19 val. „Aktorių trio“ (Kostas Smoriginas, Saulius Bareikis ir Olegas Ditkovskis) koncertas „Dainos draugams“.

Rugpjūčio 28 d. Andrius Kaniava ir orkestras „Musė“. Naujojo cd pristatymas.

Daugiau informacijos galite rasti čia.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.