Naujienų srautas

Kultūra2015.09.08 13:45

Gruzinų filmas pelnė pagrindinį apdovanojimą festivalyje Čekijoje

BNS 2015.09.08 13:45

Gruzinų filmas „Kukurūzų sala“ kino festivalyje Čekijos vakaruose esančiame Karlovi Varų kurorte šeštadienį laimėjo „Krištolinį gaublį“ ir 18 370 eurų prizą, skiriamą už geriausią filmą.

Gruzinų filmas „Kukurūzų sala“ kino festivalyje Čekijos vakaruose esančiame Karlovi Varų kurorte šeštadienį laimėjo „Krištolinį gaublį“ ir 18 370 eurų prizą, skiriamą už geriausią filmą.

Georgijaus Ovašvilio režisuota „Kukurūzų sala“ yra psichologinė drama apie seną vyrą ir jo vaikaitę, gyvenančius upės, kuri skiria Gruziją ir separatistinį Abchazijos regioną, saloje.

Festivalio, kuris prasidėjo liepos 4 dieną, „Krištolinius gaublius“ už indėlį į pasaulio kinematografiją taip pat gavo amerikiečių aktorius ir režisierius Melas Gibsonas ir jo tėvynainis režisierius Williamas Friedkinas.

Apdovanojimas 58 metų M. Gibsonui išprovokavo Čekijos žydų bendruomenės protestus. Čekijos žydai sukritikavo žvaigždės 2004 metų filmą „Kristaus kančia“ (The Passion of the Christ), kuris, pasak jų, propaguoja „klasikinį stereotipą“ apie žydus, atsakingus už Kristaus mirtį, ir perspėjo, kad juo galima naudotis „teisinant neapykantą žydams“.

M. Gibsono reputacija yra nukentėjusi ir dėl garsiosios 2006 metų antisemitinės tirados.

W. Friedkinas garsėja kaip „Prancūzų ryšininko“ (The French Connection) ir „Egzorcisto“ (The Exorcist) režisierius.

Festivalyje apsilankė beveik 131 tūkst. kino žiūrovų – daugiau nei pernai, kai apsilankė 128 tūkst. žmonių, pranešė organizatoriai.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi