Kultūra

2015.09.08 13:45

Dainų šventės bilietai atnešė 900 tūkst. litų

BNS 2015.09.08 13:45

Dainų šventės organizatoriai suskaičiavo, jog bilietai į renginius atnešė 900 tūkst. litų.

Dainų šventės organizatoriai suskaičiavo, jog bilietai į renginius atnešė 900 tūkst. litų.

„Visi žiūrovai, kurie pirko bilietus, iš viso sunešė 900 tūkst. litų“, – BNS tvirtino Dainų šventės organizavimą atsakingas Lietuvos liaudies centro direktorius Saulius Liausa.

Pasak jo, valstybės skirtas pagrindinis Dainų šventės biudžetas – 8 mln. litų – buvo sėkmingai paskirstytas pagal išankstinį planą.

„Kaip ir planuota, 5 mln. litų skirta dalyvių maitinimui, transportavimui, apgyvendinimui ir kitoms reikmėms, o 3 mln. litų – meninėms programoms“, – BNS sakė S. Liausia.

Dainų šventės organizatorių teigimu, šventėje apsilankė daugiau kaip 50 tūkst. žiūrovų

Dainų šventėje iš viso dalyvavo apie 37 tūkst. dalyvių.  Daugiau nei 1 tūkst. šventės dalyvių atvyko iš užsienio: Australijos, Argentinos, Brazilijos, Baltarusijos, Didžiosios Britanijos, JAV, Kanados, Latvijos, Lenkijos, Rusijos, Švedijos, Ukrainos, Urugvajaus, Vokietijos.

2003 metais UNESCO yra paskelbusi Estijos, Latvijos ir Lietuvos Dainų švenčių tradiciją žmonijos žodinio ir nematerialaus kultūros paveldo šedevru.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.