Kultūra

2014.07.11 10:44

Šeštadienį Kulautuvą užlies dainuojamoji poezija

LRT.lt2014.07.11 10:44

Šeštadienio pavakarę Kulautuvos pušų amfiteatre ims skambėti pirmieji keturiolikto bardų festivalio „Akacijų alėja“ akordai. Festivalis šiemet klausytojui pažers ne vieną malonų netikėtumą.

Šeštadienio pavakarę Kulautuvos pušų amfiteatre ims skambėti pirmieji keturiolikto bardų festivalio „Akacijų alėja“ akordai. Festivalis šiemet klausytojui pažers ne vieną malonų netikėtumą.

„Akacijų alėja“ – vienas iš nedaugelio festivalių, kuris klausytojui nemokamai suteikia nuostabų reginį akiai ir puikų skambesį bei gilius tekstus ausiai. „Šį festivalį drąsiai galime vadinti kultūros reiškiniu, kuris formuoja Kauno rajono veidą. „Akacijų alėja“ tapo ne tik respublikiniu, bet ir tarptautiniu renginiu. Jis turi savo laiką, vietą, atlikėją, klausytoją. Noriu pasidžiaugti, kad festivalis taip visus džiugina“, – teigia Kauno rajono savivaldybės meras Valerijus Makūnas.  

Į „Akacijų alėjos“ sceną šiemet lips grupės „Antis“ lyderis Algirdas Kaušpėdas,  TV prodiuseris, atlikėjas Samas (Saulius Urbonavičius), dainų autorė ir atlikėja Bjel  (Raminta Naujanytė); profesionalių aktorių-mimų duetas „Neteisėtai padaryti“, žinomo tėvo žinomas sūnus Ainis Storpirštis, ilgametę scenos patirtį turintis styginių kvintetas „Intermezzo“,  talentingų kūrėjų artelė  „Keistuolių teatras“,  dainų autorius ir atlikėjas, prodiuseris Virgis Stakėnas, gupės „Airija“ lyderis, dainų autorius ir atlikėjas  Nojus (Darius Mileris), etnokultūrologas, dainų autorius ir atlikėjas Algirdas Svidinskas. Šis dažnas festivalio dalyvis „Mažojoje akacijoje“ (įžangos koncerte, kuris prasidės 17 val.) pristatys savo auklėtinius, publikos ausims ir akims patikės jų balsus ir žvilgsnius. Šalia šių jaunųjų talentų stos ir V. Kernagio konkurso ir respublikinio moksleivių  dainuojamosios poezijos konkursų laureatas Matas Stonkus.

Festivalio puošmena – legendinės roko muzikos grupės, ką tik atšventusios 45-tį „Mašina vremeni“ lyderis, muzikantas, poetas, dailininkas, TV laidų vedėjas, visuomenės balsas Andrejus Makarevičius (Rusija).

Tai, kas vyks scenoje ir šalia jos, šiemet „Akacijų alėjos“ klausytojams transliuos net trys LED ekranai. A. Makarevičiaus tekstai bus išversti ir rodomi žiūrovui poezijos gyliui pajusti.

Žiūrovai galės įsiamžinti ant „žaliojo kilimo“ – specialaus fotostendo su festivalio skiriamaisiais ženklais, įsigyti unikalių suvenyrų – gitaros formos akacijų meduolių, akacijų alėjos medaus, akacijų kvapo pakabukų automobiliams, atributikos. Veiks „Akacijų krautuvėlė“, bardų muzikinės šlovės muziejus kiekvieną panorusį supažindins su eksponatais.

Primename, kad renginys nemokamas. Festivalį organizuoja Kauno rajono savivaldybė ir UAB „Combo united service“.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.