Kultūra

2015.09.08 13:45

Fotografijos parodoje – kaip kolegos mato kitus kolegas

Monika Petrulienė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2015.09.08 13:45

Vienas žymiausių fotomenininkų Antanas Sutkus gavęs pasiūlymą surengti parodą fotografijos galerijoje, pateikė kitą idėją: surengti ekspoziciją, kurioje – A. Sutkaus ir jo kolegų portretai bei autoportretai.

Vienas žymiausių fotomenininkų Antanas Sutkus gavęs pasiūlymą surengti parodą fotografijos galerijoje, pateikė kitą idėją: surengti ekspoziciją, kurioje – A. Sutkaus ir jo kolegų portretai bei autoportretai.

Kaip prieš kelis dešimtmečius atrodė fotomenininkas Romualdas Rakauskas ir grafikas Rimtautas Gibavičius, žurnalistas Algimantas Čekuolis, ką 1963-aisiais Palangoje veikė Vitas Luckus – Vilniaus fotografijos galerijoje „Prospektas“ galima išvysti kelias dešimtis fotomenininkų portretų ir autoportretų. 

Paroda atsirado, kai Fotomenininkų sąjunga A. Sutkui pasiūlė surengti asmeninę parodą. Tačiau menininkas tokią parodą jau buvo pradėjęs rengti galerijoje „Vartai“, tad pasiūlė kitą parodos idėją.

„Jis pasiūlė surengti parodą, kurią tuo metu mes vadinom darbiniu pavadinimu „Kolegų portretai“. Manau, tikrai puiki mintis. A. Sutkus sakė, gal geriau parodom, kaip kolegos mato kitus kolegas. Taip ir gimė šita paroda“, – sako Lietuvos fotomenininkų sąjungos pirmininkas Jonas Staselis.

Kolegų portretų parodas fotomenininkų sąjunga yra rengusi prieš keletą metų, tačiau šį kartą, V. Sutkaus sumanymu, eksponuojama daug fotografijų iš jau klasikais vadinamų autorių archyvų. V. Sutkaus teigimu, norėjosi prisiminti nueinančią kartą, taip pat – įvertinti jaunuosius.

„Idėja gal net svarbesnė už fotografijas. Svarbu neužmiršti sulaukusių amžiaus, neužmiršti tų, kurie neateina į sąjungą jau, neužmiršti tų, kurie serga. Reik paklaust, ar užtenka pinigų naujos kartos receptams, kurie gan yra nepigūs. Čia ir yra tas kolegialumas, kurio mane universitetas išmokė“, – pasakoja fotomenininkas A. Sutkus.

Vilniaus fotografijos galerijoje „Prospektas“ galima ne tik apžiūrėti parodą, bet ir įsigyti atvirukų, už kuriuos surinktus pinigus A. Sutkus ketina perduoti sunkiai besiverčiantiems kolegoms.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt