Kultūra

2014.07.09 14:07

Juodkrantės prieplaukoje – 3D gintaro lobis

Juodkrantė turi naują lankymo objektą – šilutiškis menininkas Saulius Gudelevičius pamaryje nupiešė įstabų 3D piešinį. „Istoriškai toje prieplaukoje atrastas gintaro lobis. Taip piešinys ir gimė“, – portalui LRT.lt pasakoja menininkas.

Juodkrantė turi naują lankymo objektą – šilutiškis menininkas Saulius Gudelevičius pamaryje nupiešė įstabų 3D piešinį. „Istoriškai toje prieplaukoje atrastas gintaro lobis. Taip piešinys ir gimė“, – portalui LRT.lt pasakoja menininkas.

Liudviko Rėzos kultūros centras, įsikūręs Juodkrantėje, jaunajam menininkui pasiūlė sudalyvauti projekte ir nupiešti tokio tipo piešinį. „Iš pradžių abejojau dėl vietos, bet atvažiavęs išsirinkau tikrai tinkamą. Taip ir įgyvendinome projektą Juodkrantės prieplaukoje“, – sako S. Gudelevičius.

Piešinyje pavaizduota duobė su vandeniu, o joje – skrynia, pilna gintaro. Kaip teigia menininkas, tuomet, kai buvo statoma prieplauka, atrastas gintaro lobis. 

Įspūdingo grožio piešinį S. Gudelevičius nupiešė per savaitę. Jis džiaugiasi, kad darbui turėjo palankias oro sąlygas. „Vos vieną dieną lijo, bet trumpai. Šie dažai nenusiplauna, tačiau reikia palaukti, kol jie išdžius. Kai lijo, piešinį apdengiau, nes galėjo nusiplauti kreida pažymėti kontūrai“, – apie netikėtas kliūtis, su kuriomis teko susidurti piešiant darbą, LRT.lt pasakoja menininkas.

Ir nors piešinys nupieštas nenuplaunamais dažais, S. Gudelevičius negali pažadėti, kad laikui bėgant šis meno kūrinys nenusitrins: „Tai mano pirmasis darbas ant betono pagrindo. Iki šiol visus piešinius piešiau pastelinėmis kreidelėmis, su dažais patirties neturėjau.“

Piešiniui nupiešti menininkui reikėjo 5 skardinių dažų po 0,7 l bei 2 l baltų dažų. „Taip pat reikėjo penkių spalvų spalvinimo pigmentų, kurie maišomi su įvairiais dažais, kad suteiktų atspalvį“, – pridūrė S. Gudelevičius.

Kol kas Kuršių nerijoje toks piešinys – bene vienintelis. S. Gudelevičius teigia norintis nupiešti ir daugiau, jei tik kas nors pasiūlytų. Menininkas neabejoja, kad nuo šiol Juodkrantės prieplauka taps dar labiau lankoma vieta. „Žmonės, plaukiantys iš Klaipėdos į Nidą, sustoja šioje prieplaukoje, tad galės pamatyti piešinį, kitiems apie jį papasakoti“, – lankytojų tikisi S. Gudelevičius.

Jaunasis menininkas išgarsėjo ir praėjusiais metais, kai Šilutėje, netoli pradinės mokyklos, nupiešė 3D piešinį. Tačiau tuomet iš šulinio lendančio žmogaus skeleto piešiniu susižavėjo ne visi – dalis mokyklą lankančių vaikų tėvų liepė piešinį panaikinti, kitu atveju bus kreiptasi į policiją.

Vis dėlto S. Gudelevičius sulaukia daugybės žmonių palaikymo socialiniame tinkle, jo darbų nuotraukomis dalijasi daugybė gerbėjų.