Naujienų srautas

Kultūra2015.09.08 13:45

Tarptautinio plenero dalyvius įkvėpė Kaunas ir mėlyna spalva

LRT.lt 2015.09.08 13:45

Penktadienį Ryšių istorijos muziejuje Kaune atidaroma tarptautinio vaizduojamosios dailės festivalio „Menas senuosiuose Lietuvos dvaruose“ tapybos plenero paroda. Pleneras rengiamas jau trečiąjį kartą.

Penktadienį Ryšių istorijos muziejuje Kaune atidaroma tarptautinio vaizduojamosios dailės festivalio „Menas senuosiuose Lietuvos dvaruose“ tapybos plenero paroda. Pleneras rengiamas jau trečiąjį kartą.

Kaip teigiama pranešime spaudai, šiemet organizatoriai vėl sukvietė tapybos profesionalus ne tik iš Lietuvos, bet ir iš Olandijos, Rumunijos, Lenkijos, Gruzijos bei Portugalijos.

Kaip jau įprasta, pleneras vyko atviroje erdvėje – muziejaus kiemelyje. Nuo lietaus, karščio menininkams teko slėptis ir muziejaus parodų salėje.

Pirmą kartą į plenero programą įsijungė ir tarptautinio kultūros bei meno projekto „CreArt“ menininkai, tapytojai iš Aveiro (Portugalija) ir Arado (Rumunija) miestų, atvykę į trumpalaikę tapybos rezidenciją, bei ilgalaikės „CreArt“ rezidencijos dalyviai.

Toks eksperimentas leido festivalio rengėjams pakviesti stilistiškai, techniškai ir ideologiškai labai skirtingus tapytojus, atstovaujančius įvairiausias tradicijas ir mokyklas.

„Turbūt teks šį plenerą pavadinti Mėlynuoju, – pranešime cituojama festivalio projekto vadovė Kristina Stankevičiūtė. – Mėlyną spalvą rinkosi beveik visi tapytojai, nes tai „tiesiog graži spalva“ – toks buvo jų argumentas. Susirinko labai draugiška, šilta grupė, į kurią puikiai įsiliejo ir keturi „CreArt“ projekto menininkai, atvykę į Kauną gegužės mėnesį. Reikia akcentuoti tai, kad atidarome dvi parodas: plenero ir pirmosios „CreArt“ projekto rezidencijos Kaune. (...) Parodų lankytojams savo ruožtu galime pasiūlyti daug įdomių, Kauno miesto inspiruotų darbų,“ sako rezidencijos kuratorė.

Plenero darbų paroda vėliau bus eksponuojama Raudonės pilyje (rugpjūčio 15 – rugsėjo 30 d.) ir Kelmės krašto muziejuje (spalio 3 – lapkričio 4 d).

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi