Kultūra

2015.09.08 13:45

„Klaipėdos galerija“ pristato V. Bubelevičiaus darbų retrospektyvą

Marija Gabrienė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2015.09.08 13:45

Klaipėdos galerija pristato vilniečio skulptoriaus Valdo Bubelevičiaus kūrybą. Retrospektyvinėje parodoje – ir pirmieji ir naujausi skulptoriaus darbai.

Klaipėdos galerija pristato vilniečio skulptoriaus Valdo Bubelevičiaus kūrybą. Retrospektyvinėje parodoje – ir pirmieji ir naujausi skulptoriaus darbai.

Vilniaus Gedimino technikos universitete skulptūros kompoziciją dėstantis Valdas Bubelevičius į kūrybą pasinėręs dar studijuodamas Vilniaus dailės institute, yra sukūręs per šimtą skulptūrų. Nemažai jų skirta Lietuvos istorijai: baltų genčių ženklams, kurie, kaip teigia autorius – neišsenkantis aruodas. Kita skulptoriaus mėgstama tema – moteris. Kai kurie jų siluetai - archajiški. Moteris, pasak Bubelevičiaus – gyvybės, meilės šaltinis. Per stilizuotą moters kūną menininkas vaizduoja Žemę, Tėvynę, upę.

„Jis šitą darbą dedikuoja emigrantams. Čia yra trys jau išvažiavusios kartos. Sako aš galėčiau dar kartoti ir kartoti, mažinti šitą skulptūrą, šitą kompoziciją. Čia yra viena iš naujausių ir skirta migracijai“, – pasakojo „Klaipėdos galerijos“ direktorė Violeta Jusevičienė.

Anksčiau dirbęs su akmeniu, medžiu dabar menininkas lieja skulptūras iš bronzos. Žaisdamas su faktūra – vienur skulptūros paviršius nušlifuotas, kitur – grubus, kūriniui suteikia savotiško skambesio.

„Skulptorius tikrai labai įvairus, ieškantis. Nuo tokio realizmo eina apibendrinto iki tokios ažūrinės skulptūros, savotiško abstraktumo“, – sakė menotyrininkas Petras Šmitas.

Savitais darbais išsiskiriantis V. Bubelevičius sako labai nesisielojantis jeigu jo kūriniai nepapuošia miestų aikščių. Skulptorius džiaugiasi kūrybos procesu ir pastebi, kad kuo daugiau dirba, tuo geriau veikia vaizduotė.

Su skulptoriaus V. Bubelevičiaus kūryba Klaipėdos galerijoje galima susipažinti iki liepos pabaigos.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.