Naujienų srautas

Kultūra2015.09.08 13:45

Pažaislio festivalyje – drama apie K. Donelaitį

Devynioliktas Pažaislio muzikos festivalis pristatė premjerą – spektaklį „Donelaitis“ pagal Remigijaus Baltrušaičio poetinę dramą.

Devynioliktas Pažaislio muzikos festivalis pristatė premjerą – spektaklį „Donelaitis“ pagal Remigijaus Baltrušaičio poetinę dramą.

„Maža yra tokių žmonių, kurie kelia kitus, nes dabar visi gyvename labai pragmatiškai“, – apie neeilinę Kristijono Donelaičio asmenybę sako dramos režisierius Vytautas Rumšas.

Valstybės dienai ir 300-osioms K. Donelaičio gimimo metinėms skirtas spektaklis pastatytas pagal Remigijaus Baltrušaičio poetinę dramą „Donelaitis“.

„Spektaklis, ko gero, apie išsivalymą. Ir jo paties išsivalymą. Šitame spektaklyje ne toks jis šventas yra. Jis ten tvarkosi, kol galų gale supranta, kad žmogui svarbiausia atleisti“, – sako V. Rumšas.

1979-aisiais per pusmetį dramą parašęs R. Baltrušaitis sako ją taisęs ne kartą, ir dabar kūrinys gerokai skiriasi nuo pirmojo. Rašytojas teigia, kad jam K. Donelaitis – vienišas kovotojas, XVIII amžiaus disidentas, priešinęsis nutautėjimui. 

„Kiekvienas savo Donelaitį turim, kiekvienam jis yra savas ir kiekvienas jį matom ir suprantam savaip. Aš, sakykim, kai skaičiau „Metus“ ir rašiau, prieš save mačiau Donelaitį energingą, temperamentingą, karštą, nervuotą, piktą, bet kartu ir gerą, sąžiningą. Režisierius, statydamas spektaklį, Donelaitį mato savo akimis ir pateikia savo variantą“, – sako R. Baltrušaitis.

Drama „Donelaitis“ Valstybės dieną bus parodyta Molavėnuose. Birželio pradžioje prasidėjęs Pažaislio muzikos festivalis, kurį pristato LRT, po Lietuvą keliaus iki vasaros pabaigos.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi