Naujienų srautas

Kultūra2015.09.08 13:45

Kairėnų vasaros festivalyje – dviejų kartų aktorių duetai

LRT.lt 2015.09.08 13:45

Liepos 6 d. 19 val. dvi aktorių kartos – tėvai ir sūnūs – susitiks ir muzikuos vienoje scenoje. 

Sekmadienį 19 val. dvi aktorių kartos – tėvai ir sūnūs – susitiks ir muzikuos vienoje scenoje. 

Šiuolaikinio teatro scenoje pavardės Bareikis ir Storpirštis žinomos daugeliui, kurie lankėsi ir lankosi Valstybinio jaunimo, Nacionalinio dramos ir Vilniaus Mažojo teatrų spektakliuose, o tarp jaunosios aktorių kartos šios dvi pavardės taip pat yra aktorinio meistriškumo pavyzdys.

Sauliaus ir Jokūbo Bareikių duetas susikūrė palyginti neseniai, bet jau spėjo pelnyti publikos simpatijas. Trečiasis Vytauto Kernagio gitaros laureatas, aktorius S. Bareikis apie sūnaus kuriamas dainas sužinojo labai netikėtai, prieš trejus metus, kai į dainuojamosios poezijos festivalį koncertuoti drauge su Jokūbu jį pakvietė organizatoriai. Anot Jokūbo, su tėvu jie dažnai susitinka, kartu praleidžia šventes, o bendra kūrybinė veikla suartina dar labiau.

„Abu esame užsivertę darbais, visur tiesiog lakstome, ir rasti progą repeticijoms – nelengva, – pripažįsta J. Bareikis. – Dažniausiai pasiskirstome funkcijas ir abu mokomės atskirai, o tuomet aš atvažiuoju pas tėvą ir suderiname galutinius koncerto akcentus“.

Koncerto metu abu aktoriai žaismingai keis muzikinius instrumentus, šiltai bendraus su publika, yra paruošę ir kelias muzikines staigmenas. Pasirodymo metu publika išgirs pasakojimus apie aktorių šeimos santykius, auklėjimą, muzikinį kelią ir ateities projektus. Koncerte nestigs šmaikštumo ir susikaupimo, šypsenų ir rimties, rašoma pranešime spaudai.

Gedimino ir Ainio Storpirščių duetas  šių metų pavasarį pristatė bendrą kūrybinį darbą – kompaktinę plokštelę „Artistai“. Šiame vasaros koncerte atliks ir visiškai naujas, jau pamėgtas dainas, taip pat primins ir seniau sukurtus kūrinius, kuriems kitų spalvų suteikia Ainio vokalas. Du artistai dainuos apie Lietuvą, archangelus, mirties karaliją, nuotaikingai pasakos istorijas apie meškiuką Pūkuotuką, Don Kichotą ir daugybę kitų personažų.

Jaunatviška energija spinduliuojantis Ainis ir santūrus bei nuoširdus Gediminas prisipažįsta, kad bendrų repeticijų metu labai suartėjo kaip tėvas ir sūnus, kad jam malonu groti su labai talentingu ir kūrybingu partneriu, nes gali daug ko iš jo išmokti. Po 15 metų duetui vėl pradėjus muzikuoti kartu, senos dainos suskambo kitaip, prisidėjo fortepijonas, dviejų gitarų skambesys.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi