Kultūra

2015.09.08 13:45

Vilniuje prasideda Dainų šventė

BNS2015.09.08 13:45

Trečiadienį koncertu Vilniaus Katedros aikštėje prasidės jubiliejinė Dainų šventė.

Trečiadienį koncertu Vilniaus Katedros aikštėje prasidės jubiliejinė Dainų šventė.

Atidarymo koncerto režisieriaus Valentino Masalskio teigimu, lietuviškai dainai skirtame renginyje trečiadienį skambės įvairi muzika.

„Norėjome, kad išsitrintų riba tarp atlikėjų ir publikos, dėl to kviesime jus visus dainuoti kartu. Keliausime su tokiu animaciniu Dainų šventės paukščiuku per visus muzikos žanrus – nuo bažnytinio iki bardų, nuo bardų iki chorinės muzikos“, – koncerto išvakarėse vykusioje spaudos konferencijoje pasakojo V.Masalskis.

Iki sekmadienio kasdien vilniečiai ir miesto svečiai bus kviečiami į koncertus ir kitus renginius. Pasak organizatorių, 90–metį mininčioje šventėje iš viso pasirodys 37 tūkst. dalyvių.

Ketvirtadienį prie Valdovų rūmų įsikurs amatų miestelis, bus atidaryta liaudies meno paroda.

Ketvirtadienio vakarą į Kalnų parką kvies Ansamblių vakaras. Teatralizuotas koncertas, pasak organizatorių, bus tarsi kelionė per Lietuvą, aplankant visus etnografinius regionus ir kiekvienam skiriant atskirą koncerto dalį.

Penktadienį Bernardinų sode vyks folkloro dienos renginiai, o šeštadienį čia bus minimi Teatro metai bei Kristijono Donelaičio 300–osios gimimo metinės. Visų šalies regionų mėgėjų teatrai vaidins pagal K.Donelaičio hegzametru parašytą poemą „Metai“.

Šv. Jonų bažnyčioje penktadienį skambės kanklių muzika. Vakare Valdovų rūmų kieme vyks teatralizuotas Baltų genčių kostiumų pristatymas.

Šeštadienį Kalnų parke vyks pučiamųjų instrumentų orkestrų koncertas, o Lietuvos futbolo federacijos stadione dieną ir vakare vyks Dainų šventės šokių dienos renginiai – čia pasirodys daugiau kaip 7,5 tūkst. šokėjų.

Liepos 6–oji, paskutinė šventės diena, prasidės šventės dalyvių eisena iš Katedros aikštės į Vingio parką, kur vakare prasidės Dainų dienos „Čia mano namai“ koncertas. Jame pasirodys daugiau kaip 12 tūkst. choristų iš 350 kolektyvų.

Renginio kulminacija taps 21 val. kartu su viso pasaulio lietuviais giedama „Tautiška giesmė“.

Sostinės savivaldybė savo ruožtu informuoja, kad nuo trečiadienio 8 val. iki šeštadienio 21 val. dėl šventinių renginių bus draudžiamas transporto eismas Arsenalo ir T.Kosciuškos gatvėmis tarp Mindaugo tilto ir M.Dobužinskio gatvės. Renginio zoną rekomenduojama apvažiuoti gretimomis – Olimpiečių arba Šeimyniškių – gatvėmis. Viešojo transporto eismas nesikeičia.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba, – jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.