Naujienų srautas

Kultūra2015.09.08 13:45

Kitoks fotomenininkų žvilgsnis į kurortą: Druskininkai judesyje

LRT.lt 2015.09.08 13:45

Savaitgalį Druskininkuose vykęs fotomenininkų pleneras „Fotografuojantys Druskininkai“ paliko didžiulę dovaną miestui – išskirtinius kurorto kadrus. Čia susirinkęs būrys žinomų fotografų kiekvienas savaip bandė atskleisti Druskininkų miesto ritmą ir grožį, rašoma pranešime žiniasklaidai.

Savaitgalį Druskininkuose vykęs fotomenininkų pleneras „Fotografuojantys Druskininkai“ paliko didžiulę dovaną miestui – išskirtinius kurorto kadrus. Čia susirinkęs būrys žinomų fotografų kiekvienas savaip bandė atskleisti Druskininkų miesto ritmą ir grožį, rašoma pranešime žiniasklaidai.

Lietuvos spaudos fotografai ir fotomenininkai lankė įvairiausius Druskininkų objektus, muziejus, pramogų parkus, fiksavo miesto jaunimo pramogas, kurorto svečių poilsį ir miesto renginius.  Didelio fotografų susidomėjimo sulaukė skulptoriaus Antano Česnulio sodyba, muzikinis parkas, miesto fontanai, turistų mėgiami objektai ir atokesnės, išskirtinės vietovės. Jubiliejų švenčiančiuose Druskininkuose šią vasarą šurmuliuoja tiek jaunimas, šeimos su vaikais, tiek garbaus amžiaus senjorai.

Neatrastos Druskininkų vietos

Druskininkietis, fotografų plenero dalyvis Gintaras Žilys džiaugėsi tokia iniciatyva: „Man, kaip druskininkiečiui, malonu matyti kolegas fotografus, kurie savo „trečiąja akimi“ ir kitu rakursu pamatys ir užfiksuos šį mielą Dzūkijos kampelį. O jame yra visko!“, – apie plenerą kalbėjo G. Žilys.  Anot fotomenininko, kur kas sunkiau savame mieste įžvelgti ir naujai pamatyti tai, pro ką praeini keletą kartų per dieną, todėl G. Žilys stengėsi įamžinti  geriausias plenero dalyvių akimirkas –  fiksavo fotografuojančius fotografus.

Apie Druskininkų miesto erdves ir netikėtus atradimus dalinosi ir kiti plenero dalyviai: „Fotografuoti Druskininkus man buvo tarsi neatrastos žemės paieškos. Druskininkai mane nustebino gerąja prasme. Čia labai daug vietų, kurios nešabloniškai atspindi „poilsio“ sąvoką“, – sakė fotomeninkas Petras Malūkas, – „O galimybė susitikti su kolegomis iš skirtingų redakcijų, ne prabėgomis, nekonkuruojant dėl vietos po saule ir padaryti bendrą produktą – tai labai svarbu ir įdomu“.

Aktyvios pramogos traukia jaunimą

Su riedlente ir fotoaparatu po Druskininkų miesto objektus keliavęs fotografas Gediminas Žilinskas per objektyvą siekė atskleisti  kurorto judrumą bei dinamiką.  „Miestas pasižymi šilta atmosfera, vibracija, dinamika. Čia yra ką veikti aktyvų laisvalaikį mėgstantiems kurorto svečiams,“ – sako G. Žilinskas.  O judesio Druskininkuose išties daug. Čia fotografas fiksavo ne tik dviratininkus, riedlentininkus, bet ir adrenalino kupinas vandens sporto pramogas bei savaitgalį vykusio ralio akimirkas.

Profesionalių fotografų užfiksuotus eksliuzyvinius kadrus vertins specialiai sudaryta komisija, o gražiausios fotoakimirkos virs jubiliejiniais miesto atvirukais.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi