Kultūra

2012.09.18 15:35

Į Nacionalines premijas pretenduoja 40 kūrėjų

ELTA2012.09.18 15:35

2012 m. gauti Lietuvos nacionalines kultūros ir meno premijas pretenduoja 40 kultūros ir meno kūrėjų. Jų sąrašą patvirtino Kultūros ministerija.  

2012 m. gauti Lietuvos nacionalines kultūros ir meno premijas pretenduoja 40 kultūros ir meno kūrėjų. Jų sąrašą patvirtino Kultūros ministerija.

Tarp pretendentų - džiazo muzikantai Viačeslavas Ganelinas ir Vladimiras Čekasinas, rašytoja Vidmantė Jasukaitytė, skulptorius Vladas Vildžiūnas, literatūrologas Kęstutis Nastopka, poetai Gintaras Patackas ir Algimantas Baltakis, dainininkas Eduardas Kaniava, aktoriai Donatas Banionis ir Povilas Gaidys, dailininkas Rimantas Dichavičius, rašytojas Vytautas Bubnys, chorvedys Vytautas Miškinis, muzikologas Viktoras Gerulaitis, kino režisierius Algimantas Puipa, dirigentas Modestas Pitrėnas, smuikininkas Vilhelmas Čepinskis ir kt.

Kasmet teikiama ne daugiau kaip šešios Nacionalinės kultūros ir meno premijos, kiekvienos jų dydis - 104 tūkst. litų. Viena premija teikiama už viso gyvenimo nuopelnus Lietuvos kultūrai ir menui.

Nacionalinių premijų komisija laureatus paskelbs iki šių metų gruodžio 15 dienos. Apdovanojimai vyks Prezidentūroje Vasario 16-osios proga.

Nacionalinių premijų komisijos nariai yra literatūrologas Mindaugas Kvietkauskas, rašytojas Donaldas Kajokas, dirigentas Juozas Domarkas, fotomenininkas Stanislovas Žvirgždas, skulptorius Robertas Antinis, menotyrininkė Lolita Jablonskienė, architektas Saulius Juškys, kompozitorius Algirdas Martinaitis, kino režisierius Audrius Stonys ir teatrologė Irena Veisaitė. Komisijai vadovauja istorikas Alfredas Bumblauskas.

Nuo 1989 metų Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos kasmet teikiamos už reikšmingiausius pastarųjų penkerių metų Lietuvos ir pasaulio lietuvių bendruomenės menininkų sukurtus kūrinius.            

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt