Naujienų srautas

Kultūra2014.06.27 19:32

„VAROM! summer fest`14“ garsius atlikėjus lepins blaivi publika

LRT.lt 2014.06.27 19:32

Liepos 11–13 d. antrą kartą vyks išskirtinio formato – be svaigalų festivalis „VAROM! summer fest`14“.  Šiemet jo organizatoriai kviečia linksmintis pasitelkę šūkį : „Nebūk radiatorius – atitrūk nuo sienų!“.

Liepos 11–13 d. antrą kartą vyks išskirtinio formato – be svaigalų festivalis „VAROM! summer fest`14“.  Šiemet jo organizatoriai kviečia linksmintis pasitelkę šūkį : „Nebūk radiatorius – atitrūk nuo sienų!“.

 „Radiatorius yra toks daiktas, kuris metų metus tūno vienoje vietoje, pritvirtintas prie sienos, mato tuos pačius vaizdus, atlieka tą pačią funkciją ir patiria šimtaprocentinę rutiną. Taigi raginam atitrūkti nuo sienų – nerti ir mėgautis atsipalaidavimu ir pramogomis“ –  atitrūkti kviečiantys festivalio organizatoriai tikina, kad beprotiškoms idėjos ir užkrečiančiai nuotaikai svaigalai nebūtini.

Blaivią, tačiau džiaugsmingą „VAROM!“  renginių atmosferą įvertina ne tik jų dalyviai, bet ir  čia koncertuojantys atlikėjai.

„VAROM! summer fest`14“ rengėjams pritaria festivalyje pasirodysianti vieną garsiausių Lietuvos dainininkių – Jurga.

„Festivalis yra pats geriausias būdas žmonėms pasidalinti patirtimi ir švęsti vasarą. Nesakau, kad esu abstinentė, tačiau labai dažnai švenčiam be alkoholinių gėrimų, o iš patirties žinau, kad labiau nei bet koks vynas  „išneša“ mėgstama veikla ir žmonės. Kokią didžiausią nesąmonę iškrėtei būdama blaiva? Nesąmones krečiu visą laiką. Smagiausia gal buvo tada, kai man bandant prasidainuoti miške (garsiai ir netikėtai), dviratininkas įvažiavo į krūmus“, – tikina atlikėja.

Festivalio muzikos sceną užvaldysiantys charizmatiškieji „Biplan“ vaikinai neslepia – jei galėtų pasirinkti publiką, tai – be abejonių, būtų blaivūs žmonės.

„Girta publika neprognozuojama, o su blaiviais visada surandame bendrą kalbą, tikriausiai, dėl to, kad ir patys nepropaguojame apsvaigusių koncertų“, – teigia grupės nariai.

Gausybę muzikinių instrumentų įvaldęs ir kaskart pakerintis skambesiu duetas „Kamanių šilelis“ į „VAROM!“ grįžta antrą kartą ir, kaip teigia patys, atvyksta pas laisvą klausytoją.

„Žmogus, gebantis atsipalaiduoti be alkoholio, yra laisvas. Mes mylime laisvą klausytoją. „VAROM!“ – tai festivalis, į kurį kiekvienais metais norisi nuvykti. Tai žalios kalvos, purvo vonios, po žolę lakstantys vaikai, danguje gaudantys aitvarus jų tėvai. Ten visa yra atvira pasauliui tokiam, koks jis yra“, – pasakoja „Kamanių šilelis“.

Ant muzikinės festivalio scenos pasirodysianti jaunosios kartos atlikėja GJan pati nevartoja svaigalų.

„Svaigalai yra melas, kuriuo žmogus patiki ir galvoja, kad jam iš tikrųjų yra lengviau, bet tai laikina ir netikra“, – apie alkoholį kalba GJan.

Festivalio svečius jau pernai geram roko koncertui subūrę „Freaks on floor“  į „VAROM!“ sceną grįš su galinga muzikos skleidžiama energetika.

„Blaivi publika – tai didelė pagarba muzikantams. Šiemet grojame todėl, kad pernai buvome nustebinti tokios pozityvios ir bendraujančios publikos. Linksmintis be svaigalų įmanoma – tik pats žodis „linksmintis“ dažnai iškart asocijuojasi su svaigalais. Svaigalai nereikalauja pastangų , o dažniausiai žmonės festivaliuose nori kuo greičiau „nusirauti“  ir po savaitgalio nieko neprisiminti. Bet manantys kitaip visada ras kuo užsiimti, o gera nuotaikai ir teisingai aplinkai neretai alkoholio ir nereikia“, – kalba „Freaks on floor“.

 „VAROM! summer fest`14“  gera nuotaika dalysis ir „Golden Parazyth“ , „Jama&w“, Nėrius Pečiūra, Bjelle ir „Rockmergė“,  Benua (Niutono Stereo). 

Visą savaitgalį festivalyje veiks Judesio, Menų, Harmonijos, Paskaitų, Bepročių ir kitos erdvės – jose žadama apie šimtą interaktyvių veiklų ir užsiėmimų, rašoma pranešime spaudai.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi