Kultūra

2015.09.08 13:45

„Kristupo vasaros festivalis“ prasidės flamenko mišiomis

LRT.lt 2015.09.08 13:45

Šiemet 20-metį švenčiantis „Kristupo vasaros festivalis“ atidaromas birželio 29 d. VU botanikos sode su unikaliu projektu „Misa Flamenca“ (Flamenko mišios), kuriame ištrinamos ribos tarp sakralinės, klasikinės ir flamenko muzikos.

Šiemet 20-metį švenčiantis „Kristupo vasaros festivalis“ atidaromas birželio 29 d. VU botanikos sode su unikaliu projektu „Misa Flamenca“ (Flamenko mišios), kuriame ištrinamos ribos tarp sakralinės, klasikinės ir flamenko muzikos.

Lietuvos publikai gros broliai Carlosas ir Curro Piñanos, kurie kūrinyje supina liturginius tekstus, trapias melodijas ir energingus ritmus. Toks derinys atskleidžia begalinę tradicinio ispanų muzikos žanro gilumą bei atskleidžia kitą – poetišką, subtiliąją jo pusę.

Kaip pasakojama festivalio pranešime spaudai, atlikėjai užaugo šeimoje, kurioje karta iš kartos buvo puoselėjamos flamenko tradicijos, tad nenuostabu, jog broliai ėmėsi jas tęsti.

„Flamenko mišių projektas mums nebuvo naujovė. Mūsų šeimoje senelis ir tėtis jau nuo septinto dešimtmečio daugybę metų grojo tokią muziką. Taigi, galime sakyti, jog tai tradicija, kurią mes paveldėjome,“ – interviu tinklapyje flamenco-world.com pasakojo Curro.

Pirmąsias muzikos pamokas gavę iš tėvo, atlikėjai pasirinko savo kelią – Curro susižavėjo vokalu, o Carlosas – gitara. Kartachenos akademijoje studijuodamas klasikinę gitarą, Carlosas tuo pat metu gilinosi į flamenko gitaros paslaptis. Būtent šiame žanre jis jautėsi kaip žuvis vandenyje, ką įrodo jau nuo studijų metų pradėję plaukti tarptautiniai apdovanojimai bei įvertinimai flamenko festivaliuose, konkursuose: pirmosios vietos tarptautiniame „Cantes Mineros“ festivalyje ir nacionaliniame jaunųjų flamenko atlikėjų Kalasparos festivalyje, nacionalinė premija Kordobos flamenko festivalyje.

„Nekyla abejonių, jog šis gitaristas rado savo kelią, kalbant ne tik apie techniškumo lygį, bet ir muzikines koncepcijas. Jo idėjos, savo ruožtu, atskleidžia naujas formas ir neleidžia tradicijoms nugrimzti į užmarštį,“ – apie Carlosą rašo „World Music“ žurnalas.

C. Piñana šiandien yra ne tik vienas įdomiausių flamenko kompozitorių ir atlikėjų, bet ir reikšminga šio stiliaus judėjimo figūra. Jo darbai neapsiriboja vien tik aktyvia koncertine veikla ir komponavimu – gitaros meistras dėsto flamenką Mursijos konservatorijoje, vadovauja flamenko meno mokyklai, rengia tarptautinį flamenko festivalį ir gitaros konkursą.

Kartu su broliais Piñanomis scenoje pasirodys smuikininkas Armando Garcia, perkusininkas Miguel Angel Orengo, smuikininkė Inga Kuizinaitė, altininkas Tomas Savickas, violončelininkas Tomas Jakštas ir kontrabosininkas Dainius Rudvalis.