Naujienų srautas

Kultūra2015.09.08 13:45

Europos parke pristatomas K. Donelaičiui skirtas kūrinys

BNS 2015.09.08 13:45

Trečiadienį netoli Vilniaus esančiame Europos parke bus pristatytas skulptoriaus Gintaro Karoso naujas dailės kūrinys, skirtas lietuvių grožinės literatūros pradinininko poeto Kristijono Donelaičio 300-osioms gimimo metinėms.

Trečiadienį netoli Vilniaus esančiame Europos parke bus pristatytas skulptoriaus Gintaro Karoso naujas dailės kūrinys, skirtas lietuvių grožinės literatūros pradinininko poeto Kristijono Donelaičio 300-osioms gimimo metinėms.

G.Karoso K.Donelaičiui atminti skirtas darbas vaizduoja menamą stalą, kurio turinį sudaro poetui svarbių žmogaus ir gamtos objektų natiurmortas. Į vieną visumą tarsi surenkami K.Donelaičio aplinkos ir jo poemos „Metai“ atributai, o kita apvalaus „stalo“ dalis paliekama tuščia – kviečianti mus prisėsti ir pabūti kartu su per keletą šimtmečių nutolusia, bet artima ir aktualia poeto asmenybe. Natiurmortą sudarančių objektų seka savo siluetu panaši į minimo jubiliejaus metų skaitmenis, rašoma pranešime spaudai.

Tikimasi, kad K.Donelaičiui skirto dailės kūrinio atsiradimas Europos parko muziejuje prisidės prie dar didesnio šio iškilaus poeto aktualizavimo mūsų šalies ir tarptautiniame kontekste.

2014-ieji Lietuvos Seimo sprendimu yra paskelbti K.Donelaičio metais. Šiemet sukanka 300 metų nuo jo gimimo.

Poetas, evangelikų liuteronų kunigas K.Donelaitis 1714 metų sausio 1 dieną gimė Lazdynėliuose dabartinėje Rusijos Karaliaučiaus srityje. Nuo 1743 metų jis buvo Tolminkiemio klebonas.

Svarbiausias K.Donelaičio kūrinys poema „Metai“ parašytas maždaug 1760–1775 metais. Poemoje vaizduojamas Rytų Prūsijos lietuvių valstiečių gyvenimas. „Metuose“ nevengiant humoro ir satyros kuriami kaimo buities, papročių vaizdai, keliama prigimtinė žmonių lygybės idėja, o tautiškumas gretinamas su dorybėmis.

„Metai“ išversti į vokiečių, anglų, švedų, čekų, vengrų, latvių, rusų, baltarusių, lenkų, gruzinų, ukrainiečių ir armėnų kalbas.

Europos parkas yra 55 ha užimantis muziejus po atviru dangumi.

Naujienu agenturos BNS informacija skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenes informavimo priemonese bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi