Naujienų srautas

Kultūra2015.09.08 13:45

Varšuvoje eksponuojami lietuvių akvarelės meistro darbai

Varšuvoje atidaryta žymiausio dvidešimtojo amžiaus antrosios pusės lietuvių akvarelininko Igno Budrio darbų paroda. Tapybos darbai eksponuojami „Test“ galerijoje – jie atvežti iš Žemaičių dailės muziejaus rinkinių.

Varšuvoje atidaryta žymiausio dvidešimtojo amžiaus antrosios pusės lietuvių akvarelininko Igno Budrio darbų paroda. Tapybos darbai eksponuojami „Test“ galerijoje – jie atvežti iš Žemaičių dailės muziejaus rinkinių.

Varšuvos „Test“ galerijoje sutilpo apie 30 žymaus akvarelininko, meistriškai akvarelę valdžiusio ir klojusio pamatus akvarelės tradicijai I. Budrio drobių. Keturių dešimtmečių akvarelininko kūryba skirstoma į kelis etapus – ankstyvąjį, brendimo, ieškojimų ir brandos.

Šioje parodoje eksponuojami darbai suteikia galimybę pažinti dailininko palikimą. Jis nutapė kelis ciklus – „Senasis Vilnius“, „Žemaitija“, „Eglė žalčių karalienė“, „Lietuva – mano skausmas ir džiaugsmas“. Akvarelininko darbai išsiskiria stipria idėja, sodriais akvarelės tonais ir santūrumu.

„I. Budrys surado savo techniką, jo vonia buvo žalios spalvos ,todėl kad jis ten skuto popierių. [...] Tai yra viena iš gražiausių pasaulio meno gėlių. I. Budrys, o toks mažytis, kuklus, labai paprastas“, – teigė skulptorius Stefanas Werzbickis.

„Tai yra vedantysis akvarelistas Lietuvos. Įvardyčiau ne tik Lietuvos, bet ir Europos. Nebuvo galimybės rodyti jo anksčiau. Nebuvo jis eksponuojamas didesnėse galerijose ar muziejuose. I. Budrys yra to vertas“, – tikino Žemaičų dailės muziejaus direktorius Alvidas Bakanauskas.

Žemaičių dailės muziejaus rinkiniuose – apie 300 I. Budrio akvarelių. Muziejui dailininko palikimą padovanojo jo brolis. Akvarelininko darbų yra įsigiję Lietuvos dailės muziejus, Prado muziejus Madride, Paryžiaus, Kanados, Latvijos,  Meksikos, Jungtinių Amerikos valstijų muziejai ir galerijos.   

Pasak šios parodos Varšuvoje iniciatorių, Lietuvai ir Lenkijai – šalims, turinčioms bendrą istoriją, būtina dažniau pristatyti savo kultūras.

„Mano šaknys yra iš Žemaitijos, iš Purvaičių kaimo, kur Končiai gyvena 200 metų, jų lizdas yra. Artimiausias didelis miestas yra Plungė, ten yra puikus Žemaičių dailės muziejus, tai kodėl žemaičių dailininkų meno neparodyti Varšuvoje“, – sakė J.Giedroyco dialogo ir bendradarbiavimo forumo narys Gintaras Končius.

I. Budrio paroda „Test“ galerijoje veiks iki liepos vidurio.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi