Naujienų srautas

Kultūra2015.09.08 13:45

Galerijoje „Kairė-dešinė“ savo darbus pristatys suomių grafikai

LRT.lt 2015.09.08 13:45

2014 m. birželio 25–liepos 12 dienomis Vilniaus grafikos meno centro galerijoje „Kairė-dešinė“ veiks suomių grafikos paroda „Ratamo 6 pack“.

2014 m. birželio 25–liepos 12 dienomis Vilniaus grafikos meno centro galerijoje „Kairė-dešinė“ veiks suomių grafikos paroda „Ratamo 6 pack“.

Nuo 1978 metų Jyvaskylos mieste veikia daugiafunkcinis grafikos ir fotografijos centras „Ratamo“. Jame veikia galerija ir menininkų studijos, kuriose dirba dailininkai, besidomintys eksperimentine grafika ir fotografija. „Ratamo“ centras aktyviai vysto tarptautinį bendradarbiavimą, vykdo rezidencijų programą.

Parodoje „Ratamo 6 pack“ pristatoma šešių menininkų kūryba. Tuomas Hallivuo (g. 1968) kūrybos temos kyla iš kasdienio gyvenimo. Ofortai ir medžio raižiniai atstoja dienoraščio įrašus, kurie tampa menininko autoportretu ir tam tikra savianalize. T. Hallivuo savo darbuose nestokoja humoro jausmo. Naoji Ishiyama (g. 1965 ) į Suomiją atvyko 2003 metais, jau būdamas žinomu menininku.

N. Ishiyama yra tarytum mokslininkas, tyrinėjantis augalus ir medžius, kurie, jo paties žodžiais tariant, stengiasi išaugti idealios formos vadovaudamiesi vien tik troškimu gyventi ir išlikti, kaip kad rūšys stengiasi išlikti skirtingose aplinkose.

Elli Manninen (g. 1939) kilusi iš Suomijos provincijos Hankasalmi. Po 38 metų ūkininkavimo E. Manninen nusprendė studijuoti meną. Tuomet jai buvo 55-eri. E. Manninen kūryboje gamta visuomet buvo ir yra svarbiausia įkvėpėja. Jyrki Markkanen (g. 1956) kūryboje dera popkultūra ir socialiniai aspektai. Mokslinės fantastikos stiliumi J. Markkanen pasakoja apie realybę tarsi tai būtų filmo dalis arba viskas vyktų lygiagrečiame fantastikos pasaulyje, rašoma pranešime spaudai.

Aino-Kaarina Pajari (g. 1957) kūryboje dominuoja augmenija ir peizažai. Menininkė motyvų semiasi iš asmeninių kelionių ir nuosavo sodo. Spalvoti medžio raižiniai atspausti ofortiniu presu ant ofortinio popieriaus. Dėl to darbai įgauna trimačio vaizdo iliuziją. Moldovų kilmės menininkės Iana Vulpe (g. 1981) kūriniuose dominuoja žmogus. Nors atspaudai gana dažnai atrodo abstraktūs, juose visada yra figūra, pasakojanti individualią istoriją. Įkvėpimo šaltiniu menininkei yra rumunų rašytojo Eugeno Ionescu kūriniai.

Parodos atidarymas 2014 m. birželio 25 d. (trečiadienį) 18 val.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi