Kultūra

2014.06.20 09:44

„Akacijų alėja“ atskleidžia ilgai lauktą dalyvių sąrašą

LRT.lt2014.06.20 09:44

Liepos 12 d. Kulautuvoje vyksiantis bardų festivalis iki šiol intrigavo tik užuominomis kalbėdamas apie savo dalyvius. Iki festivalio likus trims savaitėms, renginio organizatoriai verčia kortas ir įvardija, kas džiugins ištikimųjų dainuojamosios poezijos klausytojų ausis ir širdis, rašoma pranešime spaudai.

Liepos 12 d. Kulautuvoje vyksiantis bardų festivalis iki šiol intrigavo tik užuominomis kalbėdamas apie savo dalyvius. Iki festivalio likus trims savaitėms, renginio organizatoriai verčia kortas ir įvardija, kas džiugins ištikimųjų dainuojamosios poezijos klausytojų ausis ir širdis, rašoma pranešime spaudai.

Keturioliktame bardų festivalyje – daug „Akacijų alėjos“ debiutantų. Tai  – grupės „Antis“ lyderis, dainininkas, dainų autorius, pirmasis nepriklausomos Lietuvos LTV generalinis direktorius, Sąjūdžio pirmeivis, visuomenės balsas Algirdas Kaušpėdas. Taip, jis bus be „Anties“, be gitaros, be pianino, bet su tokiu instrumentu, kuris nustebins; gupės „Bix“ lyderis, muzikantas-gitaristas, dainų autorius, suradęs laiko tarp didžiųjų projektų TV prodiuseris Samas (Saulius Urbonavičius); dainų autorė ir atlikėja, TV šou nugalėtoja Bjelle(Raminta Naujanytė); profesionalių aktorių-mimų duetas „Neteisėtai padaryti“; Ainis Storpirštis –  aktorius, dainų autorius ir atlikėjas; ilgametę scenos patirtį turintis styginių kvintetas, grojantis ir klasiką, ir savaip transkribuojantis muziką – nuo roko, džiazo iki dainuojamosios poezijos  –  Intermezzo.

Festivalio debiutantu galima vadinti ir pirmąjį kitokio modelio profesionalų teatrą vaikams ir suaugusiems, sužavėjusį tėvus ir senelius, talentingų kūrėjų artelę „Keistuolių teatrą“. Tiesa, du jo lyderiai „Akacijose“ jau dalyvavo kaip solistai-vienišiai.    

Su festivalio debiutantais į sceną lips ir nuolatiniai dalyviai. Tai, be abejonės, Virgis Stakėnas – dainų autorius ir atlikėjas, prodiuseris, vienas Lietuvos dainuojamosios poezijos pionierių, vienas „Akacijų alėjos“ signatarų. Po septynerių metų į festivalį iš Airijos grįš gupės „Airija“ lyderis, dainų autorius ir atlikėjas Nojus  (Darius Mileris).  Keturioliktame bardų festivalyje pasirodys ir etnokultūrologas, dainų autorius ir atlikėjas, aukštaitiškos tarmės puoselėtojas, vienas „Akacijų alėjos“ signatarų Algirdas Svidinskas.  Šis dažnas festivalio dalyvis „Mažojoje akacijoje“ (įžangos koncerte, kuris prasidės 17 val.) pristatys savo auklėtinius, publikos ausims ir akims patikės jų balsus ir žvilgsnius. Šalia šių jaunųjų talentų stos ir V. Kernagio konkurso ir respublikinio moksleivių  dainuojamosios poezijos konkursų laureatas Matas Stonus. Į festivalį jis atvyks iš Rietavo.   

„Nesu grojęs tokiai auditorijai, todėl labai džiaugiuosi. Man muzika – viskas. Ja gyvenu, – sako septyniolikmetis muzikantas, gebantis groti gitara, lūpine armonikėle ir pianinu, kuriantis ne tik muziką, bet ir dainų žodžius. – Į savo kūrybą sudedu viską. Maišau regį, bliuzą, funky, džiazą. Grodamas išsilieju. Kodėl būtent aš patekau į „Akacijų alėją“? Turbūt dėl savitumo. Kaip sakė Vytautas Kernagis, konkursuose būna 20 orlovų, 10 razauskų. O patraukia tie, kurie išsiskiria.“

Kalbant apie keturiolikto bardų festivalio dalyvius, kortos jau atskleistos. Tik ne visos ir ne iki pabaigos. Į renginį atvyks ir svečias iš užsienio.  Tai žmogus, su kurio dainomis užaugo dabartinio jaunimo seneliai, jį žino tėveliai, atranda anūkai. Jo dainas dainuoja, dainų tekstus cituoja versdami gyvosiomis sentencijomis. Architektas, suprojektavęs kreivos socialistinės epochos tvirtus roko muzikos rūmus. Legenda. Bet apie jį organizatoriai žada papasakoti atskirai.      

Bardų festivalį „Akacijų alėja“ organizuoja Kauno rajono savivaldybė ir UAB „Combo united service“. Renginys nemokamas.  

Daugiau informacijos apie festivalį galite rasti čia

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt