Kultūra

2014.06.17 21:22

Vilniaus festivalyje – G. F. Handelio „Aleksandro puotos“ premjera

Monika Petrulienė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2014.06.17 21:22

Vilniaus festivalis rengia Georgo Friedricho Handelio oratorijos „Aleksandro puota“ premjerą. Teatralizuotas pastatymas vėliau liks Nacionalinio operos ir baleto teatro repertuare.

Vilniaus festivalis rengia Georgo Friedricho Handelio oratorijos „Aleksandro puota“ premjerą. Teatralizuotas pastatymas vėliau liks Nacionalinio operos ir baleto teatro repertuare.

Paskutinė G. F. Handelio oratorija „Aleksandro puota“ skirta užkariautojui Aleksandrui Didžiajam. Užkariavęs pusę pasaulio, imperatorius negalėjo laimėti tik vienos kovos – su mylima moterim. Ši istorija „Vilniaus festivalio“ užsakymu Nacionaliniame operos ir baleto teatre virs spektakliu. Jo režisierius vengras Csaba Kaelis veiksmą perkėlė į šių dienų pasaulį. Užkariautojas – Rytų Europos turtuolis, galintis įpirkti brangiausius dizainerius, užsakyti aukštosios mados kolekcijos pristatymą uždaram vakarėliui. Tačiau turtuolis, kaip ir Aleksandras Didysis, nepajėgia atsispirti jausmams.

„Oratorijoje pasakojama apie įvykius, o mums reikėjo veiksmo. Nusprendėme pabrėžti lyrinius niuansus. Jausmai gyvenime užima labai svarbią vietą, nors nedaug apie juos kalbame. Juk kasdien neskaitome poezijos, nesvarstome apie žmogaus prigimtį. Teatro scenoje karaliauja drama, o mes išryškinsime jausmus. Dramaturgija čia yra Handelio muzikoje“, – aiškina režisierius C. Kaelis.

Režisierius, Budapešto menų rūmų vadovas C. Kaelis į Vilnių pakvietė pažįstamą kūrėjų komandą iš Vengrijos. Tiesa, spektakliui kostiumus kuria Juozas Statkevičius, o muzikos vadovu pasirinktas vokiečių dirigentas Rolfas Beckas.

„Aš kiek nustebęs, kad Handelis Lietuvoje vis dar – egzotika. Vienas populiariausių pasaulio kompozitorių, o jo „Aleksandro puota“ – labai patrauklus, nuotaikingas kūrinys. Džiaugiuosi oratorijos inscenizacija. Pirmą kartą ją repetuoju kaip operą“, – teigia dirigentas, muzikos vadovas R. Beckas.

„Baroko muzika ir Handelio muzika vis dar sunkiai skinasi kelią Lietuvoje ir, turiu pasakyti, kad čia gal mūsų tokia kryptis, kurią bandome padaryti, ta barokinė muzika“, – sako „Vilniaus festivalio“ meno vadovas Gintautas Kėvišas.

„Aleksanro puota“ yra bendras Nacionalinio operos ir baleto teatro, Budapešto menų rūmų ir „Vilniaus festivalių“ pastatymas. Spektaklio premjera vyks šį penktadienį, šeštadienį ir užbaigs aštuonioliktąjį Vilniaus festivalį.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.