Kultūra

2015.09.08 13:45

Kultūros ministerija imasi archyvų pertvarkos

BNS2015.09.08 13:45

Kultūros ministerija parengė pertvarkos planą, pagal kurį vietoj 15 valstybės archyvų liktų 8, rašo „Lietuvos žinios“.

Kultūros ministerija parengė pertvarkos planą, pagal kurį vietoj 15 valstybės archyvų liktų 8, rašo „Lietuvos žinios“.

Pagal ministerijos sumanymą iš 10 šiuo metu šalyje veikiančių apskričių archyvų liktų tik keturi regioniniai – Vilniaus, Kauno, Klaipėdos ir Šiaulių. Prie jų būtų prijungti kiti apskričių archyvai, o šiuo metu savarankiškai veikiantis Lietuvos literatūros ir meno archyvas taptų Lietuvos valstybės naujojo archyvo padaliniu.

Kultūros ministras Šarūnas Birutis dienraštį tikino, kad reorganizavus archyvus didelių pokyčių jų veikloje neturėtų būti. Esą nenumatyta performuoti ar perskirstyti istoriškai susiformavusių archyvų fondų, peršifruoti bylų. Neplanuojama iš šiuo metu disponuojamų pastatų perkelti archyvus į kitas patalpas.

Š. Birutis teigė, kad pertvarka reikalinga siekiant mažinti archyvų administravimui skirtas lėšas – kiekviename iš reorganizuojamų archyvų būtų naikinama po vieną buhalterio pareigybę.

Lietuvos literatūros ir meno archyvo direktorė Vida Simėnaitė teigia, kad pertvarkų archyvų sistemoje gal ir reikia, bet ne tokių, kokias dabar siūlo ministerija.

„Gal reikėtų po vienu Vyriausiojo archyvaro tarnybos sparnu burti visus šalies archyvus, ir tuomet iš viso problema būtų išspręsta, o ne kapoti gabalais“, – kalbėjo V. Simėnaitė.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.