Kultūra

2015.09.08 13:45

Į Panevėžio „Monmartrą“ susirinko J. Miltinio studijos auklėtiniai

Zina Paškevičienė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2015.09.08 13:45

Laisvės aikštė Panevėžyje sekmadienį tapo Paryžiaus Monmartru. Festivalis, skirtas režisieriui Juozui Miltiniui atminti, pirmą kartą sukvietė visus jo studijos auklėtinius.

Laisvės aikštė Panevėžyje sekmadienį tapo Paryžiaus Monmartru. Festivalis, skirtas režisieriui Juozui Miltiniui atminti, pirmą kartą sukvietė visus jo studijos auklėtinius.

Buvę J. Miltinio auklėtiniai – panevėžiečiai aktoriai – į šventę rinkosi pirmieji.

„Taip įdomu. Ir širdis kiek klebetuoja, jauduliukas šioks toks. Žmonių renkasi kaip į spektaklį senais laikais“, – sakė buvusi J. Miltinio dramos teatro aktorė Dalia Melėnaitė.

Donatas Banionis, Eugenija Šulgaitė, Regina Zdanavičiūtė – visų J. Miltinio mokinių ir neišvardysi. O kiek jaunų ir netapusių aktoriais žmonių mokėsi beveik 50 metų veikusioje studijoje, neįmanoma suskaičiuoti. Tad dabar į susitikimą atvyko ir pedagogų, inžinierių ar medikų.

„Labai nuostabu, kad suveda J. Miltinis į teatrą visus „miltinukus“. Čia kelio pradžia, čia ir pabaiga“, – kalbėjo buvęs J. Miltinio studijos auklėtinis Albertas Astrauskas.

„Teatras išėjęs į gatves, labai gražu, vaikštome, prisimename, žiūrime, savo darbus matome, žiauriai smagu, galėtų ši šventė būti kasmet“, – tvirtino buvusi J. Miltinio studijos auklėtinė Ona Karpienė.

Prieš 82 metus J. Miltinis nuvyko į Paryžių, kartu su to meto menininkais, pasak Prancūzijos ambasados Lietuvoje atstovo, mokėsi kurti kitokį teatrą.

„Šiuolaikiniam Prancūzijos žiūrovui J. Miltinis nežinomas, bet teatro profesionalai jį atsimena. Esu įsitikinęs, kad stato jo statytas pjeses“, – teigė Prancūzijos ambasados Lietuvoje kalbos atašė Lucas Aubry.

J. Miltinio puoselėta prancūziška dvasia sekmadienį dvelkė  kiekvienas Panevėžio Laisvės aikštės, tapusios Monmartru, kampelis – veikė dailininkų, keramikų, fotografų studijos, linksmino mimai, akordeonininkai.