Naujienų srautas

Kultūra2015.09.08 13:45

Tytuvėnų festivalis pamalonins ir džiazo, ir klasikinės muzikos mylėtojų ausis

LRT.lt 2015.09.08 13:45

Birželio 15 d. kompozitorės Zitos Bružaitės kūriniu „Lumen fifei“ prasidės XI Tytuvėnų vasaros festivalis. Festivalio afišoje – 14 koncertinių programų, kurios bus įgyvendintos gražiausiose Šiaulių regiono koncertinėse erdvėse – Tytuvėnų bažnyčios ir vienuolyno ansamblyje, Kelmės ir Basogalos dvaruose, Kurtuvėnų svirne, Joniškio bažnyčioje.

Birželio 15 d. kompozitorės Zitos Bružaitės kūriniu „Lumen fifei“ prasidės XI Tytuvėnų vasaros festivalis. Festivalio afišoje – 14 koncertinių programų, kurios bus įgyvendintos gražiausiose Šiaulių regiono koncertinėse erdvėse – Tytuvėnų bažnyčios ir vienuolyno ansamblyje, Kelmės ir Basogalos dvaruose, Kurtuvėnų svirne, Joniškio bažnyčioje.

Anot pranešimo spaudai, šiemetinis festivalis – ypatingas. Sukanka lygiai 400 metų nuo tos dienos, kai LDK vėliavininkas bei Žemaičių žemės teismo teisėjas Andriejus Valavičius pasirašė dovanojimo aktą ir Tytuvėnuose bernardinams skyrė žemės sklypą, pinigų ir statybinės medžiagos vienuolyno ir bažnyčios statybai, taip padėdamas pamatus dabar vadinamam Šiaurės Lietuvos baroko perlui – Tytuvėnų bažnyčios ir vienuolyno ansambliui.

Kitas festivaliui svarbus jubiliejus – istorinių Tytuvėnų vargonų 250-osios metinės. Tokių vargonų, kokie tebestovi Tytuvėnų bažnyčioje, Europoje beveik nebelikę. Šioms išskirtinėms sukaktims dedikuojami koncertai su žinomais šalies kolektyvais ir atlikėjais – Choru „Jauna muzika“, ansambliu „Protuberus Brass“ , solistais Piotru Olechu, Mindaugu Zimkumi, Liudu Mikalausku, saksofonininku Petru Vyšniausku, perkusininku Arkadijumi Gotesmanu, vargonininkėmis Renata Marcinkute ir Jurgita Kazakevičiūte bei Lietuvos operinio dainavimo legenda Virgilijumi Noreika.

Tytuvėnų vasaros festivalio programoje tradiciškai prisimenamas kunigas, poetas, kolekcininkas Ričardas Mikutavičius, Tytuvėnuose kunigavęs 13 metų. Jam dedikuojamas Lietuvos kamerinio orkestro ir solistų obojininkų Kalevo Kuljuso (Vokietija–Estija) ir Eugenijaus Paškevičiaus koncertas.

Džiazo gerbėjai rinksis Kurtuvėnuose, kur susitiks su lietuviško miuziklo legenda kompozitoriumi Viačeslavu Ganelinu koncerte „Paskui velnio nuotaką“. Kompozitorius šiemet švenčia 70-ies metų jubiliejų. Koncerte „Mergina Ipanemos“ klausysimės jaunos vokalistės Kristinos Svolkinaitės bei džiazo muzikantų Sauliaus Astrausko, Arnoldo Gurinavičiaus ir Viktoro Labanausko.

Baisogalos ir Kelmės dvaruose skambės kamerinė, romantinė ir Lotynų Amerikos muzika. Klausytojai išgirs ansamblį „Aušrinė“, atlikėjas iš Švedijos Tania Naranjo ir Rocio Olalde, lietuvių dainininkus Jūratę Švedaitę-Waller, Dainių Puišį ir pianistę Audronę Kisieliūtę, fortepijonų duetą Sonatą ir Roką Zubovus su programa „Paryžietiški žaidimai“.

Tytuvėnų bažnyčios ir vienuolyno ansamblyje skambės aktoriaus Rolando Kazlo skaitomi Kristijono Donelaičio tekstai ir varinių pučiamųjų kvinteto muzika programoje „Darbai ir dyvai“; vienuolyno klauzoliariniame kieme vasarą šlovins „Stockholm chamber Brass“ kvintetas, o į koncertą „Stagioni d‘amore“ kvies choras ir konsortas „Brevis“, kuris giedos XVII a. madrigalus, skambėjusius Italijoje ir Lietuvoje, Zigmanto Vazos rūmuose.

Tradiciškai Joniškio bažnyčioje – sakralinės muzikos koncertas su valstybiniu kameriniu choru „Polifonija“.

Festivalį užbaigs bene gražiausias ir didingiausias koncertas, kuriame skambės kompozitorės Onos Narbutaitės „Melodija“ ir W.A. Mozarto „Requiem“. Juos atliks Lietuvos kamerinis orkestras, Choro „Polifonija“ solistai: trimitininkas I. Kramarev, dainininkai Viktorija Miškūnaitė, Nora Petročenko, Tomas Pavilionis ir Tadas Girininkas.

Festivalis rengiamas Lietuvos kultūros tarybos, Kelmės rajono savivaldybės ir rėmėjų lėšomis.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi