Naujienų srautas

Kultūra2015.09.08 13:45

Europos filmų kūrėjai parašė laišką V. Putinui

BNS 2015.09.08 13:45

Garsiausi Europos filmų kūrėjai pasirašė laišką Rusijos prezidentui Vladimirui Putinui, didžiai sunerimę dėl ukrainiečių režisieriaus, kuris buvo suimtas Kryme dėl įtarimų terorizmu.

Garsiausi Europos filmų kūrėjai pasirašė laišką Rusijos prezidentui Vladimirui Putinui, didžiai sunerimę dėl ukrainiečių režisieriaus, kuris buvo suimtas Kryme dėl įtarimų terorizmu.

Tarp 19-os Berlyne įsikūrusios Europos filmų akademijos (EFA) inicijuotą laišką pasirašiusių kūrėjų yra britų režisieriai Mike'as Leigh ir Kenas Loachas, ispanas Pedro Almodovaras ir Vokietijos filmų kūrėjas Wim Wendersas.

Laiške rašoma, kad jie yra „didžiai sunerimę“ dėl Olego Sencovo, kurį, remiantis turima informacija, Rusijos Federalinės saugumo tarnybos (FSB) pajėgos suėmė gegužės 11 dieną Kryme, o vėliau perkėlė į Maskvos kalėjimą.

„Jau beveik tris savaites nėra jokios oficialios informacijos apie jam pateiktus kaltinimus“, – nurodoma EFA pareiškime.

Prezidentui V. Putinui ir kitiems aukštiems Rusijos pareigūnams adresuotame laiške raginama užtikrinti O. Sencovo saugumą ir paviešinti jo kalinimo vietą.

Jame taip pat sakoma, kad 37-ių režisieriui turėtų būti pateikti kaltinimai dėl „aiškaus nusikaltimo“ arba jis turėtų būti paleistas. Laiške raginama atlikti „išsamų, greitą ir nešališką“ šio akivaizdžiai „savavališko suėmimo“ tyrimą.

O. Sencovas, opozicijos aktyvistas ir protestuotojų grupės „AutoMaidan“ narys, gyvena Kryme. Roterdamo kino festivalyje 2012 metais pristatė savo pirmąjį filmą „Gaamer“, kuris pasakoja apie kompiuterinio pasaulio apsėstą paauglį,

Praėjusio mėnesio pabaigoje FSB pranešė, kad O. Sencovui ir dar trims asmenims „netrukus“ bus pateikti kaltinimai dėl „teroristinių“ išpuolių organizavimo Kryme.

Jeigu režisierius bus pripažintas kaltu, jam gresia iki 20 metų nelaisvės.

Laišką taip pat pasirašė Prancūzijos, Lenkijos, Vengrijos ir Suomijos režisieriai.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi