Kultūra

2014.06.09 17:12

A. Mončio namuose – grafikos paroda „Talpyklos“

Antano Mončio namai-muziejus pristato jaunų menininkių parodą „Talpyklos“, kurioje – platus spektras inovatyvių grafikos darbų bei eksperimentinių knygos meno objektų.

Antano Mončio namai-muziejus pristato jaunų menininkių parodą „Talpyklos“, kurioje – platus spektras inovatyvių grafikos darbų bei eksperimentinių knygos meno objektų.

Parodoje „Talpyklos“ pristatomos keturių jaunų grafikių – Renatos Murauskaitės, Agnės Naunikaitės, Karolinos Vilkončiūtės ir Lauros Baltijutės grafikos darbų kolekcijos bei knygos – originalūs meno objektai.

„Grafika užima labai svarbią poziciją jaunų autorių darbuose, vis dažniau ir daugiau yra naudojami tiek eksperimentiniai kūrybos metodai, tiek praktikos. Taip pat šiuose darbuose yra ryškus idėjų pateikimas“, – sako Šiaulių universiteto Menų fakulteto Dailės katedros lektorė Laura Guokė.

Parodos autorės sako, norėdamos perteikti individualias idėjas, kuria savas talpyklas, kurios atspindi kūrybinius sumanymus.

Pavyzdžiui, K. Vilkončiūtė idėją, kad kalba yra tik forma, išreiškė, pasirinkdama patarlę – „Nepręsk apie knygą iš jos viršelio“.

„Norėjau pavaizduoti, kaip ta frazė skamba šešiomis pasaulio kalbomis ir ant šitų medžiaginių darbų kiekvienai šaliai pavaizdavau skirtingą simboliką, asociaciją su ta šalimi“, – pasakoja grafikė K. Vilkončiūtė. 

„Savo darbais siekiu, kad žmogus bent sekundėlę susimąstytų apie save, apie savo poelgius, koks žmogus buvo ir tapo veikiamas mus supančios aplinkos“, – teigia grafikė A. Naunikaitė. 

„Eksponuoju bakalauro darbus, kurie yra atlikti sausos adatos technika. Kolekcija vadinasi „Daiktai erdvė“. Pagrindinis dėmesys buvo skirtas buitiniams daiktams, kurie supa mane“, – tvirtina grafikė R. Murauskaitė. 

Į daiktus grafikė žvelgia filosofiškai. Pasak R. Murauskaitės, jie užima vis daugiau vietos mūsų gyvenime, kaip ir žmogus – sensta ir  gali keisti buvimo vietą.

Antano Mončio namai-muziejus apžiūrėti jaunųjų grafikių parodą „Talpyklos“ kviečia iki liepos vidurio.