Naujienų srautas

Kultūra2015.09.08 13:45

Kauno Dainų slėnyje vyks tremtinių ir politinių kalinių dainų šventė

BNS 2015.09.08 13:45

Šeštadienį Kauno Dainų slėnyje prasidės dvyliktoji respublikinė politinių kalinių ir tremtinių dainų ir poezijos šventė „Leiskit į Tėvynę“.

Šeštadienį Kauno Dainų slėnyje prasidės dvyliktoji respublikinė politinių kalinių ir tremtinių dainų ir poezijos šventė „Leiskit į Tėvynę“.

Kauno miesto savivaldybės duomenimis, Kaunas buvo miestas, kuriame 1991 metais ši šventė įvyko pirmąkart. Kas dvejus metus vis kitoje Lietuvos apskrityje vykstantis renginys užpernai įvyko Ukmergėje ir simbolinė dirigento batuta buvo perduota Kaunui, į kurį šventė sugrįš praėjus dviem dešimtmečiams.

Šiemet šventėje dalyvaus 33 tremtinių chorai iš 29 miestų ir jų rajonų.

Šventė vidurdienį prasidės Vytauto Didžiojo karo muziejaus sodelyje, kur nuo Amžinosios ugnies aukuro uždegtas fakelas bus nešamas į Dainų slėnį. Čia tremtinių šventė tradiciškai prasidės Liongino Abariaus daina „Leiskit į Tėvynę“.

Šventę dainomis „Ąžuolais vainikuotas“ ir „Lietuva brangi“ užbaigs jungtinis choras. Po to „Leiskit į Tėvynę“ batuta bus perduota Kėdainiams, bus apdovanoti rašinių konkurso apie tremtį laureatai.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi