Kultūra

2014.06.05 20:54

Švedijoje įteikta A. Lindgren premija

Margarita Alper, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2014.06.05 20:54

Stokholme įteikta rašytojos Astridos Lindgren premija, bendrapavardei, ir taip pat švedei – rašytojai Barbro Lindgren.

Stokholme įteikta rašytojos Astridos Lindgren premija, bendrapavardei, ir taip pat švedei – rašytojai Barbro Lindgren.

Švedijos princesė Viktorija įteikia šiemetinę Astridos Lindgren atminimo premiją 77 metų rašytojai ir iliustruotojai – taip pat švedei ir bendrapavardei – Barbro Lindgren. Rašytoja rašo įvairaus amžiaus vaikams. Ji kuria paveikslėlių knygas, poeziją, knygas jaunesniesiems paaugliams. Rašytoja debiutavo 1965 metais ir išleido daugiau nei 100 pavadinimų knygų, kurios išverstos į daugiau nei 30 kalbų. Į lietuvių kalbą šios autorės knygų nėra išversta.

A. Lindgren atminimo premiją 2002 metais po rašytojos mirties įsteigė Švedijos vyriausybė. Dėl apdovanojimo turi teisę varžytis rašytojai, iliustruotojai, pasakotojai ir skaitymą skatinančios organizacijos.

Tai didžiausias apdovanojimas pasaulyje už nuopelnus vaikų ir jaunimo literatūrai, kurios piniginis fondas – 5 milijonai Švedijos kronų (445 tūkst. eurų). Ši suma kasmet įteikiama vienam ar keletui laimėtojų. Premijos pagrindinis tikslas yra skatinti pasaulio domėjimąsi vaikų ir jaunimo literatūra bei stiprinti vaikų teises visame pasaulyje.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.